Samsung Galaxy S24 Ultra: характеристики, особливості та короткий огляд нового флагмана
Компанія Samsung буквально вчора провела презентацію своєї флагманської новинки – Galaxy S24 Ultra. Цей смартфон буде одним з головним флагманів протягом 2024 року, і варто розібратися, що цікавого він може запропонувати потенційним покупцям. Ми зібрали для вас усю наявну інформацію про Samsung Galaxy S24 Ultra, його сильні та слабкі сторони, і готові поділитись усім цим. Не зволікаючи, перейдімо до огляду.
Дизайн та дисплей
У Samsung Galaxy S24 є декілька важливих змін у дизайні у порівнянні з попередником, хоча на перший погляд, вони практично не відрізняються. По-перше, новинка отримала титанову рамку замість алюмінієвої, і тепер більш стійка до пошкоджень. По-друге, слід згадати про на 42% тонші рамки дисплея, а також на 11% тоншу камеру. На вибір доступні сірий, жовтий, чорний та фіолетовий кольори.
Якщо ми говоримо про дисплей, тут все також досить цікаво. Samsung зробила дисплей у Galaxy S24 Ultra плоским, про що неодноразово просили користувачі попередніх поколінь Galaxy. Тут встановлена AMOLED-матриця з роздільною здатністю QHD+, діагоналлю 6.8 дюйма та максимальною яскравістю 2600 ніт, що стало відчутним скачком у порівнянні з попередником, в якому цей показник складав 1750 ніт. Нагадаємо, iPhone 15 Pro Max має пікову яскравість 2000 ніт при відтворенні HDR-контенту. Частота оновлення складає від 1 до 120 Гц.
Штучний інтелект
Під час презентації новинки на можливості штучного інтелекту був зроблений такий сильний акцент, що його варто виділити в окремий пункт. Нам показали багато цікавих фішок, які вбудовані у систему на різних рівнях – від окремих додатків чи камери, і до клавіатури Samsung Keyboard.
Circle to Search – фішка, розроблена у партнерстві з Google, дає можливість легко дізнатись інформацію про те, що у вас на екрані. Потрібно просто затиснути кнопку “Дім”, обвести те, що, цікавить, та отримати результати пошуку. Очікується, що ця фішка працюватиме, у тому числі, в TikTok та YouTube.
Chat Assist – фішка, вбудована у клавіатуру, яка буде підбирати слова для повідомлень у різних настроях. Окрім цього, є Live Translate, що вбудований прямо у додаток Phone та дає можливість прямо під час дзвінка перекладати розмову у дві сторони між людьми, що говорять різними мовами (зараз підтримується 13 мов).
Також згадати про фішку Notes AI у додатку Notes, яка дасть можливість сумаризувати нотатки, а також про те, що тепер рукописне введення з використанням Samsung S Pen буде покращене завдяки ШІ. Ну і наостанок, варто згадати про Samsung Voice Recorder, який має можливість транскрипції та сумаризації записів.
Камери Samsung Galaxy S24
Вочевидь, штучний інтелект не оминув і камери, але спершу варто поговорити про апаратні характеристики. З хороших новин, слід згадати про те, що тепер основний сенсор 200 МП має на 60% більші пікселі і, відповідно, може захоплювати більше світла. Окрім цього, була покращена оптична стабілізація зображення. Телефото модуль 10 МП з трикратним оптичним зумом досі на місці, але замість попереднього 10 МП з десятикратним оптичним зумом тепер встановлено 50 МП з п’ятикратним оптичним зумом – роздільна здатність зросла, але можливості наближення зменшились.
Якщо мова про можливості ШІ, з’явилась можливість змінювати зображення з використанням генеративного штучного інтелекту. Можна збільшувати чи зменшувати об’єкти, заповнювати задній фон, тощо. Крім цього, можна перетворювати частину відео на слоу-мо, використовуючи ШІ.
Автономність та програмне забезпечення
У Samsung Galaxy S24 Ultra встановлений такий самий акумулятор, як і в його попереднику – його об’єм складає 5000 мАг. Ймовірно, оновлений та більш енергоефективний чіпсет Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 зможе трішки покращити автономність у повсякденному використанні.
Якщо ж мова про програмне забезпечення, тут має бути досить приємна ситуація. У Samsung відтепер обіцяють 7 років оновлень безпеки та 7 років великих оновлень ОС – тобто Galaxy S24 Ultra має отримати нову версію Android навіть у 2030 році. По суті, тут має бути така сама ситуація з оновленнями, як у раніше презентованих Google Pixel 8 та Pixel 8 Pro. З коробки смартфон поставляється з Android 14 та OneUI 6.1.
Висновки
Galaxy S24 Ultra робить високу ставку на можливості штучного інтелекту, як головну “selling feature”. Так, є багато інших покращень – яскравіший дисплей, титанова рамка, краща програмна підтримка, швидший чіпсет, покращена камера, але дуже значний акцент робився саме на можливості штучного інтелекту. Що важливо, значна частина цих фішок не просто має крутий потенціал, але й зручна у використанні, і цей напрямок явно вартий уваги.
Слід згадати також про те, що хоч очевидних недоліків у моделі немає – це хороший, збалансований смартфон зі своїми унікальними фішками, але є і неприємний момент – зростання ціни. Так, базова конфігурація Samsung Galaxy S24 Ultra зросла в ціні, і для ринку США вона складає 1299 доларів, для нашого – від 57999 гривень. Це справді висока ціна, і модель варто розглядати як варіант для покупки, якщо вам потрібне найкраще, що може запропонувати ринок станом на зараз.