Померла 30 тисяч років тому: в Канаді посеред вічної мерзлоти знайшли невідому муміфіковану тварину
Кілька років тому гірники, які працювали на золотих копальнях у регіоні Клондайк на території Юкон у Канаді, знайшли муміфікований згорток з хутра, пазурів та кінцівок, що належали невідомій тварині. Вчені з Центру інтерпретації Юкон-Беренгії провели новий аналіз муміфікованих останків, виявивши, що ця тварина є родичем відомого сьогодні гризуна, який помер під час сплячки 30 тисяч років тому.
За словами палеонтологів, які проводили дослідження мумії давньої тварини, аналіз показав, що згорток виявився арктичним ховрахом, який заліг у сплячку. Ці гризуни і досі проживають у цьому регіоні, і після 30 тисяч років не змінили свого місця існування. На честь місця, де золотодобувачі виявили останки тварини, вчені дали назву ховраху – Хестер. Незабаром останки давньої тварини будуть представлені на виставці в місцевому музеї. Про це інформують вчені з Центру інтерпретації Юкон-Беренгія – науково-виставкового центру у Юконі.
“Зрозуміти, що з себе представляє цей згорток муміфікованої вовни та плоті, було дуже складно. Потім побачили маленькі лапки, пазурі, маленький хвіст, вуха, і все стало на свої місця. Коли ми зрозуміли, що виявили стародавнього арктичного ховраха, ми були дуже схвильовані та здивовані. Цей гризун бігав територією нинішньої Канади 30 тисяч років тому. Це неймовірно”, – розповідає палеонтолог Грант Зазула.
Вчені припускають, що цей ховрах помер, перебуваючи у стані сплячки. Сучасні арктичні ховрахи, які також впадають у сплячку у своїх підземних барлогах, скручуються в клубок.
Науковці хотіли вивчити стан кісток ховраха, але не ризикували розгортати згорток з вовни, щоб не пошкодити його. Замість цього вони зробили рентгенівські знімки його останків.