У Мінцифрі заговорили про справжню технологічну революцію: які унікальні послуги з’являться у “Дії”
Додаток “Дія” – це дійсно дивовижний прорив, який майже ніде у світі не має аналогів. Носити всі свої документи в смартфоні – це максимально зручно, але Міністерство цифрових технологій під керівництвом Михайла Федорова не збирається зупинятися на досягнутому і постійно додає до “Дії” нові корисні послуги. Наразі, додаток дозволяє користувачам переглядати та сплачувати штрафи за порушення ПДР, взяти автомобіль на прокат, подати заявку на допомогу по безробіттю, звернутися до ВПО, надати дані в податкову службу та багато іншого.
Але навіть цього недостатньо для Мінцифри. Федоров заявив, що цифрові технології – це найкращий спосіб боротьби з корупцією. Завдяки додатку “Дія”, антикорупційний ефект за останні два роки склав понад 16 мільярдів гривень, а потенціал для цього дуже великий.
Міністр цифрових технологій Михайло Федоров налаштований, щоб в додатку “Дія” з’явилась можливість розмитнювати автомобілі. Раніше Верховна Рада відхилила законопроєкт щодо цього, але Міністерство цифрових технологій продовжує підтримувати ідею.
За словами Федорова, корупція в цій галузі сягає від 50 до 150 мільйонів доларів щороку. Цифровізація допоможе повністю усунути людський фактор і зробити процес автоматичним в додатку “Дія”, без будь-яких “схем”, “хабарів” і спілкування з чиновниками. Хоча перша ідея наразі є лише у планах, наступна вже у процесі реалізації. Мова йде про електронний акцизний маркувальник (е-акциз), який допоможе вивести з тіні алкогольний та тютюновий бізнес.
У Мінцифри також планується автоматизувати послуги для моряків. Зараз багато організацій, які займаються реєстрацією документів, використовують різні схеми, що дозволяє їм отримувати до 150 мільйонів доларів на рік. Однак завдяки диджиталізації, Мінцифра планує виключити можливість людського втручання та розраховує на значну економію коштів та часу.
“Цифровізація знищує корупцію. Це один із найдієвіших інструментів, щоб зупинити схеми на мільйони гривень, які осідають у кишенях корупціонерів. Більше послуг в онлайні – прозоріша держава“, – каже Федоров.