Кейс Hillel IT School: перший освітній курс, створений штучним інтелектом в Україні
Всі говорять про нейромережі та їх вплив на наше повсякденне життя та на наше майбутнє. Нам стало цікаво, на що здатні нейромережі та як вони зможуть змінити сферу освіти.
Нашим завданням був запуск експериментального безкоштовного курсу, створеного виключно нейромережами. Курс мав бути корисним, цікавим, а його розробка має не вимагати додаткових витрат.
Ми обрали SMM як сферу, тому що такий курс не міститиме технічний блок, і він цікавий величезній кількості людей.
Текстами займався, звісно, ChatGPT. Бот написав програму та теми занять, їх опис та домашні завдання у вигляді тесту.
Курс складається з 5 занять, присвячених таким вступним темам:
- Введення у SMM
- Цільові аудиторії
- Контент-маркетинг
- Створення рекламних компаній
- Аналітика для оптимізації SMM стратегії
Після кожного уроку є написаний ChatGPT тест на перевірку знань.
На наш запит ми отримали 51000 символів тексту, усього 30 сторінок, а редагування зайняло 5 годин.
Загалом можемо сказати, що якість матеріалу знаходиться на належному рівні, хоча текст вимагає редагування та доповнення, для цього ми використали програму нашого онлайн-курсу та досвід Ксенії Крилової, PR Manager AB Soft, яка його веде.
Далі ми розпочали створення відео.
Для цього використали Synthesia — платформу для створення синтетичного відео на базі ШІ. Принцип роботи простий — необхідно обрати аватар, залити на платформу свій текст і зачекати на рендеринг.
Такий сервіс дозволяє створити візуальний освітній матеріал, не вдаючись до зйомок і, відповідно, не залучаючи оператора та монтажера. Це економить кошти та прискорює процес.
Субтитри для відео створив Veed.io — сервіс для роботи з відео, який, крім субтитрів, вміє працювати зі звуком і заднім фоном.
Висновок
Ми не готові сказати, що матеріал вийшов ідеальним — все ж таки на відео присутній певний ефект зловісної долини, але це був цікавий досвід.
Нам все ж таки вдалося зробити корисний і безкоштовний курс без залучення великої команди. Можна стверджувати, що завдяки нейромережам з такою роботою може впоратися одна людина-експерт у своїй сфері, яка створюватиме запити ChatGPT та редагуватиме отриманий текст.
Яке майбутнє чекає на сферу TechEd?
Поки що, звичайно, складно сказати. Але ми довели, що тепер зі створенням свого курсу впорається одна людина, що не може не позначитися на середній якості курсів у сфері.
У можливості генерації таких курсів немає нічого критичного для індустрії — і зараз існують записані відеокурси, але все ж таки вони були складнішими у створенні і це слугувало порогом входу до сфери.
Зараз же, або через декілька років такого розвитку нейромереж, процес став простішим, а отже експертність автора курсу потрібно перевіряти ще ретельніше.
З іншого боку, є безліч людей, які мають знання і досвід і готові поділитися ними, але не мають ресурсів. Якщо такий формат підходитиме користувачам, то і демократизація сфери може стати поштовхом до появи якісних та недорогих навчальних матеріалів.