Чорну діру виявили недалеко від Землі
Раніше вважалось, що чорні дірки, які можуть поглинати навіть зірки, – це щось далеке від Сонячної системи і навіть галактики. Та цю думку можуть розвіяти група фізиків з США і Великобританії. Вони вважають, що так звана «Планета Х», яку раніше відкрили астрономи, – це зовсім інший тип об’єктів, ніж вважалось. А саме – чорна діра. Так, її розмір невеликий, та вплив на нашу галактику вже істотний.
Гіпотеза була обгрунтована відразу декількома спостереженнями. За останні кілька років вчені зафіксували аномалії в орбіті транснептунових об’єктів, що перебувають в обігу по орбіті навколо Сонця і у яких середня відстань до зірки більше, ніж у Нептуна. Дану аномалію раніше приписували гравітаційному полю великої планети.
В рамках програми OGLE було зафіксовано вже шість подій гравітаційного мікролінзування – короткочасного викривлення світла під впливом гравітації космічного тіла. «Винуватцем» виникнення такого ефекту можуть стати як планети, так і первинні чорні діри. Їх виникнення з надщільного матерії вчені пояснюють моментом розширення Всесвіту. Саме така діра могла бути захоплена Сонячною системою – її існування, на думку астрономів, пояснює «невловимість» загадкової планети: будучи розміром не більше кулі для боулінгу, чорна діра фактично невидима для традиційних засобів спостереження.
У планах дослідників – перевірка нової теорії за допомогою реєстрації випромінювання, що виникає при «пожиранні» об’єктом темної матерії.