Чому ми працюємо 8 годин на день? – LC Work
Заведено вважати, що впровадження 8-годинного робочого дня – справа рук Генрі Форда.
У січні 1914 року він скоротив робочий день у своїй компанії з 9 до 8 годин і одночасно підняв зарплату з $3 до $5 за зміну.
Його конкуренти сприйняли таке нововведення скептично, але згодом підхід себе виправдав. Найкращі механіки з усієї країни перейшли на роботу у Ford Motor Company, і продуктивність компанії різко зросла. За два роки Форд зміг вдвічі збільшити прибуток.
Попри те що ідея чудово окупилася і показала свою перевагу над іншими форматами роботи, вся Америка офіційно перейшла на 8-годинний робочий день лише через 23 роки, – як це зазвичай буває, після низки страйків – у 1937 році.
Однак, якщо заглибитись в історію, ми зрозуміємо, що насправді Генрі Форд не такий вже й новатор і позичив ідею 8-годинного робочого дня у короля Філіпа II, який запровадив 8-годинний графік роботи ще далекого 1593 року. Крім цього, він ухвалив розподіляти навантаження протягом дня. Наприклад, щоб уникнути палючого сонця, працівники мали працювати по 4 години вранці та ввечері.
Наступний крок був за Робертом Оуеном. Він був філософом, педагогом і соціалістом, який організував своє промислове виробництво і насамперед дбав, щоб у його співробітників були гідні умови праці. Спершу на своєму підприємстві він встановив 10-годинний робочий день, скоротивши його на 6 годин щодо попереднього, а через 7 років дійшов до 8-годинного робочого дня, створивши навіть гасло:
«8 годин роботи, 8 годин розваг та 8 годин відпочинку».
Водночас, незважаючи на всі успіхи та активну підтримку співробітників та профспілок, тривалий час 5-денний робочий тиждень був рідкістю. Масово на такий графік стали переходити на початку ХХ ст.
Ну, а якщо ви хочете працювати не більше 8 годин на день та максимум 5 днів на тиждень, роботу потрібно шукати на LC Work.