Вчені спростували ефективність популярних «засобів від похмілля»
Похмілля – це група симптомів, що виникають найчастіше через надмірне споживання напоїв з етиловим спиртом і досягають «піку», коли концентрація алкоголю в крові повертається приблизно до нуля.
Найпоширеніші — підвищена втома, спрага, біль голови, м’язовий біль, нудота, дискомфорт у шлунку, запаморочення, чутливість до яскравого світла та різких звуків, дратівливість, порушення координації, потовиділення та підвищений артеріальний тиск.
Часом похмілля викликає порушення сну: хоча ті, хто випив, зазвичай швидше засинають, їх відпочинок буде фрагментованим — цим пояснюються ранні підйоми після бурхливої вечірки і низька продуктивність. Також зловживання спиртним посилює рівень запалення в організмі.
З цим постінтоксикаційним станом стикалася, швидше за все, кожна людина. Тому і питання про те, як подолати похмілля, обросло численними міфами, які не знаходять наукового підтвердження.
Розібрати деякі популярні методи «позбавлення» від похмілля вирішили вчені з Королівського коледжу Лондона та Південного Лондона за підтримки фонду Maudsley NHS Foundation Trust, що спеціалізується на психічному здоров’ї. Результати роботи опублікували в журналі Addiction 31 грудня – як ніколи вчасно, напередодні Нового року.
Автори звіту провели дослідження за участю 386 осіб.
Досліджувались настоянки на екстракті гвоздики та червоного женьшеню, сік з корейської груші, толфенамова кислота, піритинол (ноотропний засіб, напівсинтетичний водорозчинний аналог вітаміну B6), куркумін, дуолак ProAP4 (пробіотик), екстракт плодів Hoveniadul або артишоку, опунція, природна сірковмісна амінокислота L-цистеїн (структурна основа кератину), Morning-Fit (суміш із сухих дріжджів, нітрату тіаміну, гідрохлориду піридоксину та рибофлавіну), локсопрофен.
У результаті, на думку авторів нової роботи, необхідно більше досліджень, щоб з’ясувати, чи справді перераховані вище речовини допомагають ранком після святкування.
«Симптоми похмілля можуть викликати муки, впливають на роботу та продуктивність. Враховуючи спекуляції у ЗМІ про те, які засоби допомагають від похмілля чи не допомагають, питання їх ефективності викликає інтерес у громадськості. <…> Поки що найнадійніший спосіб запобігти симптомам похмілля — це утримання від прийому алкоголю», — підсумував провідний автор роботи доктор Еммерт Робертс.