Огляд Xiaomi 11T Pro: флагманський смартфон за ціною субфлагмана

Смартфон для огляду надано українським офісом компанії Xiaomi

Компанія Xiaomi, як завжди, плідна на смартфони, в тому числі флагмани: за цей рік ми побачили Xiaomi Mi 11, Xiaomi Mi 11i, Xiaomi Mi 11 Pro, Xiaomi Mi 11 Ultra та Xiaomi 11T Pro на топовому чіпсеті Qualcomm Snapdragon 888. Нам вдалося протестувати останню модель, Xiaomi 11T Pro.

Нагадаємо, що минулого року стандартний Mi 10 та Mi 10T відрізнялися екранами: у стандартній моделі був AMOLED-дисплей, а у T-варіанті – IPS, тоді як тепер у обох варіантах AMOLED. Тим не менше, Xiaomi 11T Pro явно має що запропонувати у порівнянні з Xiaomi Mi 11, тому ми готові поділитися своїми враженнями від використання, щоб ви могли скласти власну думку та вирішити, варта ця модель вашої уваги, чи ні.

Характеристики Xiaomi 11T Pro:

  • Дисплей: AMOLED, 6.67 дюйма, FullHD+, 120 Гц, HDR10+, 800 ніт (максимальна яскравість), 1000 ніт (локальна пікова яскравість)
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 888 5G
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 256 ГБ UFS 3.1
  • Основна камера: 108 МП f/1.8 (основний), 8 МП f/2.2 (ультраширокий), 5 МП f/2.4 (телефото макро)
  • Фронтальна камера: 16 МП f/2.5
  • Аудіо: стереодинаміки Harman Kardon (джек 3.5 мм відсутній)
  • Автономність: акумулятор 5000 мАг, швидка зарядка 120W
  • Габарити: 164.1 х 76.9 х 8.8 міліметра, вага – 204 грами

Комплектація та дизайн

Смартфон поставляється разом з кабелем USB-C та великим зарядним блоком, потужність якої складає 120W. Окрім цього, є традиційний для смартфонів Xiaomi прозорий захисний чохол, який майже не змінює зовнішній вигляд моделі, і при цьому досить добре її захищає. Єдине, що, можливо, хотілося би побачити за таку ціну – комплектні навушники, але за зарядний блок потужністю 120W ми готові це пробачити.

Огляд Xiaomi 11T Pro (фото itsider.com.ua)

Xiaomi 11T Pro має товщину 8.8 міліметра та важить 204 грами – він відчувається в руці дуже солідно, в тому числі завдяки скляній задній панелі, яка приємно холодить руку. Задня панель досить слизька, але матова металева рамка не має цієї проблеми, і в цілому смартфон приємно сидить в руці. Модель явно має флагманський преміальний дизайн, і її можна комфортно використовувати як з чохлом, так і без.

Дисплей

Однією з найважливіших фішок Xiaomi 11T Pro є його AMOLED-дисплей з діагоналлю 6.67 дюйма, роздільною здатністю FullHD+ та 10-бітним відображенням кольорів, є підтримка частоти оновлення 120 Гц. Дисплей має виріз під фронтальну камеру зверху посередині та покритий захисним склом Corning Gorilla Glass Victus. Окрім цього, модель має сенсор з частотою оновлення 480 Гц, завдяки чому добре підходить для ігор.

За перерахованими вище характеристиками Xiaomi 11T Pro виглядає досить звично, і тут варто згадати ще про HDR10 та HDR10+, але є й унікальна фішка – підтримка Dolby Vision, яка до цього використовувалася лише у найдорожчих моделях Xiaomi, як Mi Mix 4 та Mi 11 Ultra.

Огляд Xiaomi 11T Pro (фото itsider.com.ua)

Слід зазначити, що модель підтримує або статичну частоту оновлення 60 Гц, або адаптивну 120 Гц, і ми весь час протягом тестування використовували другий варіант. Дисплей дуже яскравий, і особливо приємно здивувала мінімальна яскравість, яка на справді низькому рівні. Є підтримка Adaptive Colors (альтернатива True Tone від Apple), кольоропередача на дуже хорошому рівні. В цілому, дисплей Xiaomi 11T Pro справді зміг приємно здивувати, і якщо для вас цей параметр важливий, модель явно заслуговує вашої уваги.

Апаратне забезпечення

За роботу моделі відповідальний флагманський чіпсет Qualcomm Snapdragon 888, виготовлений за 5-нанометровим техпроцесом, що включає одне ядро Kryo 680 Prime 2.84 ГГц (Cortex-X1), три Kryo 680 Gold 2.42 ГГц (Cortex-A78) та чотири Kryo 680 Silver 1.8 ГГц (Cortex-A55), за графічну складову відповідальний адаптер Ardeon 660. В парі з чіпсетом у нашому випадку працює 8 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5. Зрозуміло, у бенчмарках смартфон показує топові результати, але з утриманням цієї потужності є проблеми, що вже звично для смартфонів зі Snapdragon 888.

Огляд Xiaomi 11T Pro (фото itsider.com.ua)

Об’єм внутрішньої пам’яті у нашому випадку складає 256 ГБ, хоча є версія і на 128 ГБ. Тим не менше, ми б радили придивитися саме до старшої версії, якщо ви хочете використовувати всі можливості смартфона, у тому числі запис відео у 8К (так-так, він тут є, але про нього ми поговоримо пізніше), 4К 60 FPS та фото у високій роздільній здатності.

Слід зауважити, що смартфон дуже добре тримає зв’язок та добре ловить мобільний інтернет, що очікувано, враховуючи, що тут стоїть топовий модем. Є підтримка 5G, що у нас поки не дуже актуально, але варто згадати також про дводіапазонний GPS, Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.

Програмне забезпечення

Смартфон поставляється з операційною системою Android 11 з оболонкою MIUI 12.5, яка має не найкращу репутацію. Тим не менше, за період використання ми не помітили жодних проблем – все працює швидко та стабільно, але це очікувано, адже апаратне забезпечення тут дуже серйозне.

Є два методи біометричної аутентифікації: 2D-сканер обличчя з використанням фронтальної камери або сканер відбитків пальців, і ми б радили використовувати саме другий метод, оскільки він не лише безпечний, але й дуже швидкий. Дактилоскопічний сенсор тут, до речі, розташований на боковій грані.

Камера

Головний сенсор основної камери у Xiaomi 11T Pro знімає непогано, але його не можна назвати лідером у своєму класі. Слід зазначити, що клієнт камери дуже багато уваги приділяє постобробці фото. Фотографії на основний сенсор виходять деталізованими та насиченими, незважаючи на режим зйомки (у повній роздільній здатності чи у 12 МП). Auto Night Mode, очікувано, вмикається автоматично (що цікаво, на смартфонах Apple це відбувається так само), і працює непогано, але є Manual Night Mode, у якому фото виходять справді хорошого рівня.

Огляд Xiaomi 11T Pro (фото itsider.com.ua)

Ультраширокі фото змогли здивувати своєю чіткістю, при цьому шуми невеликі, динамічний діапазон хороший, і в цілому немає жодних проблем – все виглядає красиво і натурально. Компанія Xiaomi – одна з небагатьох компаній, чиї смартфони демонструють хороший рівень макрозйомки, і Xiaomi 11T Pro в цьому плані – не виняток, і для макро цю модель явно варто розглядати. Фронтальна камера могла бути б кращою, але все одно на нормальному рівні.

Дуже важливо згадати про зйомку відео: є підтримка зйомки і 4K 60 FPS, і навіть, що справді вражає, 8K 30 FPS (на жаль, оптична стабілізація недоступна у жодній конфігурації). Дуже приємно вразила функція Audio Zoom, що дозволяє краще сфокусуватися на об’єкті, який говорить або видає певний звук. 8К-відео виглядають не найкраще, а от в плані 4К Xiaomi 11T Pro дуже приємно вразив: динамічний діапазон, відсутність шумів, кольори – тут прекрасно справді все. Щоправда, зрозуміло, при падінні рівня освітлення відчутно виростають шуми.

Автономність

Xiaomi 11T Pro – це очевидний довгожитель, як мінімум, завдяки акумулятору об’ємом 5000 мАг. У тесті PCMark він показав автономність більше 12 годин, і ви можете бути впевнені, що смартфона гарантовано вистачить на повний робочий день при активному використанні.

Окремо варто згадати про одну з ключових фішок флагмана – швидку зарядку потужністю 120W, про яку ми можемо сказати лише одне – це вражає. Розмір комплектного зарядного блока одразу показує, що зарядка буде дуже швидкою, і все так – варто відійти буквально на 10 хвилин, і смартфон буде заряджений до понад 50 відсотків, тому навіть якщо ви забули підключити зарядний пристрій перед сном, це без проблем можна зробити зранку – повний процес зарядки займає лічені хвилини.

Фішки

Важливою фішкою Xiaomi 11T Pro є стереодинаміки, тюнінговані Harman Kardon. Один динамік розташований на нижній грані смартфона, інший – на верхній, при цьому верхній динамік дублює звук з розмовного. У стереодинаміків є підтримка Dolby Atmos, що робить низькі частоти глибокими та робить більший акцент на середні частоти, і звук загалом можна назвати дуже хорошим. Без Dolby Atmos звуку Xiaomi 11T Pro дещо бракує середніх та низьких частот.

Варто також звернути увагу на підтримку стандарту захисту за стандартом IP53, інфрачервоний порт та модуль NFC для безконтактної оплати. Щоправда, відсутні мініджек 3.5 мм та слота для карти пам’яті microSD, але це вже практично норма для сучасних апаратів.

Огляд Xiaomi 11T Pro (фото itsider.com.ua)

Висновки

До головних недоліків смартфона, як для флагмана, слід віднести відсутність IP68, падіння продуктивності під час навантажень (хоча така проблема спостерігається у багатьох смартфонів на 888 Снепі), відсутність оптичної стабілізації, а також не найкращу фронтальну камеру.

До переваг варто віднести стильний дизайн, чудовий AMOLED-дисплей, неймовірно швидку зарядку, хорошу зйомку відео та фото, гучні та чіткі динаміки, а також флагманську продуктивність. Ну і приємна ціна, на фоні конкурентів. Тому, якщо для вас несуттєві вищеназвані недоліки, Xiaomi 11T Pro можна сміливо рекомендувати для покупки.


Не пропустіть