Експерти порівняли Safari від Apple і Chrome від Google: який браузер кращий?
Користувачі мобільних пристроїв звикли, що Safari – для iPhone, Chrome – для Android.
Проте на Android немає Safari, а на iOS є Chrome. Саме через це ніхто їх не порівнював, за винятком хіба що Apple, яка останнім часом внадилася хизуватися швидкістю і ефективністю при розподілі ресурсів свого Safari в порівнянні з Chrome.
Тим більше що і глобальної різниці між ними все одно не було. Але з виходом iOS 15 все зміниться кардинальним чином.
У понеділок, 7 червня, Apple представила iOS 15. Одним з ключових нововведень поновлення стала підтримка розширень для Safari. Причому це повинні бути не просто повноцінні розширення з великим спектром можливостей, але ще й універсальні.
Під універсальністю в даному випадку мається на увазі сумісність з настільною версією Safari, яка використовується на Mac. Це означає, що з точки зору функціональності мобільні розширення будуть нічим не поступатися десктопним.
Мобільний браузер з розширеннями
Незважаючи на те, що в мобільній версії Safari і раніше була якась подоба розширень, вони не були повноцінними розширеннями. Все, до чого зводилася їх функціональність, обмежувалося блокуванням реклами, та хіба що автоматичним перекладом іноземного тексту. Тепер все буде по-іншому.
Розширення для Safari зможуть виконувати багато з тих завдань, які раніше були не під силу мобільній версії браузера – від створення посилань на конкретну частину сторінки і перевірки орфографії до швидкого збереження файлів в хмару.
Зрештою, чим ж Safari краща за Google Chrome? Очевидно, що наявністю розширень, які ось-ось з’являться. Незважаючи на те, що у Google вже багато років є десктопна версія фірмового браузера з підтримкою розширень, вона жодного разу так і не зробила спроб адаптувати їх для мобільного.
Я розумію, що швидше за все Google вирішила цього не робити, щоб надмірно не обтяжувати Chrome для смартфонів. Але ж це тільки означає, що вона не доклала належних зусиль, як Apple.
Чому в Chrome для Android немає розширень
Незважаючи на те, що сама Google не спробувала перенести десктопні розширення на Android, це за неї зробили розробники-ентузіасти. Один з них навіть випустив кастомну версію Chrome з підтримкою повноцінних розширень.
А, якщо коротко, то це практично той же Chrome, тільки з розширеними набором функцій і доступом до Chrome Web Store, звідки викачуються безкоштовні розширення.
Ясна річ, що у користувачів Android немає альтернатив, на відміну від тих, у кого iOS. Вони не можуть вибрати, чим користуватися: Chrome або Safari. Але, якщо не враховувати цей прикрий аспект, то стає абсолютно ясно, що підхід Apple до розвитку свого браузера виявляється кращим і грунтовнішим, ніж у Google.
Адже пошуковий гігант за стільки років міг внести зміни в роботу розширень для Chrome і полегшити їх в достатній мірі, щоб вони працювали на Android. Але йому це було не потрібно. Так що нехай готується ковтати пил, який залишить Apple.