Як поліпшувалися камери у флагманах Samsung Galaxy S з року в рік

Samsung з самого початку зрозуміла, що камери — один з ключових чинників для покупців при виборі нового смартфона.

Згідно з результатами опитування, на яке посилається прес-служба Samsung, камера і пов’язані з нею функції входять в трійку ключових чинників при купівлі нового смартфона для більшості людей. Мабуть, саме тому південнокорейська корпорація приділяла особливу увагу фото- і відеоможливостям своїх флагманів. У зв’язку з виходом серії Galaxy S21 компанія згадала, як змінювалися камери під флагманської серії Galaxy S і які вражаючі для свого часу технології вони пропонували, починаючи з найпершої моделі з 2010 року.

Galaxy S – панорамна зйомка

Найперший Galaxy S отримав фронтальну камеру з роздільною здатністю VGA для відеодзвінків і 5-мегапіксельну основну камеру, підтримує передові для того часу технології. Крім автофокусування, відстеження осіб і стабілізації, вона пропонувала можливість створення панорамних світлин.

Galaxy S2 – світлодіодний спалах

У Galaxy S2 виробник істотно поліпшив камери: смартфон отримав фронтальну матрицю на 2 Мп, а поруч з основною (тепер уже на 8 Мп) розташувався світлодіодний спалах. Саме він дозволив хоч якось робити знімки в темний час доби, оскільки тоді ні про які світлосильні модулі і розумні алгоритми, що «перетворюють» ніч в день, і мови не йшло. До слова, в Galaxy S2, задовго до появи гучного додатку Prisma, розробники реалізували функцію перетворювання фотографій в намальовані від руки зображення. Тоді нічого подібного не було.

Galaxy S3 – швидкісна зйомка

Камери в Galaxy S3 не отримали матриці зі збільшеною роздільною здатністю, але отримали нову опцію швидкісної зйомки, що дозволяє знімати до 20 кадрів підряд (за 3,3 секунди). Разом з нею з’явилася функція Best Photo, яка пропонує кращий знімок зі зроблених на швидкість восьми. Окремої згадки вартує режим Zero Shutter Lag, який використовується і в сучасних смартфонах, — він усуває затримку між спуском затвора і створенням самої світлини.

Galaxy S4 – одночасна зйомка на обидві камери

Крім збільшеної до 13 мегапікселів основної камери, Galaxy S4 пропонував новий режим зйомки Dual Shot, що дозволяє робити знімок на основну і фронтальну камери одночасно. Також з’явилися дві нові технології: Sound & Shot дозволяла записувати аудіо для супроводу знімків, а Drama Shot об’єднував кілька фотографій в одну.

Galaxy S5 – просунутий HDR і 16 Мп

Galaxy S5 став першим смартфоном на ринку з 16-мегапіксельним датчиком ISOCELL, який підвищив якість знімків і зменшив шуми. Окремо Samsung попрацювала над поліпшенням HDR, який застосовувався при зйомці як фото, так і відео.

Galaxy S6 – миттєвий запуск камери

Розуміючи, як легко часом втратити вдалі кадри, розробники істотно прискорили запуск камери — нова опція відкривала «Камеру» всього за 0,7 секунди після подвійного натиснення кнопки «Додому». Також в Galaxy S6 реалізували автофокус, що стежить, і поліпшили фронтальну камеру — вона отримала матрицю на 5 Мп.

Galaxy S7 – технологія Dual Pixel з дзеркальних фотоапаратів

Розробляючи камеру Galaxy S7, виробник надихався дзеркальними фотоапаратами — новий флагман отримав сенсор з підтримкою технології Dual Pixel. Вона передбачала поділ кожного пікселя матриці на дві частини, одна з яких використовується безпосередньо для захоплення зображення, а друга призначена для фокусування. Детальніше про це написано в окремій статті. Крім Dual Pixel, в Galaxy S7 дебютувало ще одне цікаве рішення в особі селфі-спалаху — екран смартфона різко спалахував яскравим білим світлом під час спуску затвора. Камера Galaxy S7 навіть отримала найвищу на той момент оцінку в 88 балів у рейтингу DxOMark.

Galaxy S8 – поліпшені алгоритми процесора обробки сигналів

У флагманських смартфонах вже давно використовуються додаткові чипсети для камери, і одним з таких є процесор обробки сигналів (Image Signal Processor, ISP). У Galaxy S8 він суттєво покращився з урахуванням того, що люди вкрай рідко роблять фото в ідеальних умовах — з достатнім освітленням і з мінімальним рухом.

Galaxy S9 – подвійна апертура

Galaxy S9 отримав дійсно цікаву та таку, що виділяється на тлі конкурентів, основну камеру, оснащену подвійною діафрагмою на f/1.5 і f/2.4. Вона змінювалася автоматично в залежності від умов зйомки: в темряві розширювалася, а при яскравому світлі звужувалася. Апертура f/1.5 була рекордною на той момент, і це відбивалося на якості нічних фото, бо матриця отримувала на 28% більше світла, ніж раніше.

Також в Galaxy S9 з’явився режим прискореної зйомки, що дозволяє записувати відео Slow-mo зі швидкістю до 960 кадрів в секунду. Окремо варто згадати опцію AR Emoji для створення аватарів за допомогою технології доповненої реальності, але на ділі вона не прижилася.

Galaxy S10 – поліпшена стабілізація відео

Ювілейний флагман отримав режим Super Steady з поліпшеною стабілізацією при зйомці відео, яка дозволила записувати якісні ролики навіть при їзді на велосипеді. Також смартфон навчився знімати в HDR10+ і отримав ультраширококутну камеру на 16 Мп — кут її огляду склав 123 градуси, що приблизно відповідає куту огляду людського ока.

Galaxy S20 – Ultra з телескопним наближенням, камерою на 108 Мп і відео на 8К

Кращий смартфон серії Galaxy S20 в особі моделі з приставкою Ultra отримав 108-мегапіксельну камеру, яка виділяла його на тлі всіх інших. Крім цього, Galaxy S20 Ultra обзавівся неймовірним за тими мірками (та й за сьогоднішніми) 100-кратним зумом, а також функцією запису відео на 8К. Фронтальна камера хвалилася матрицею на 40 Мп.

На жаль, на практиці революційна модель не перевернула ринок камерофонів з ніг на голову: 108-мегапіксельна матриця з 9-піксельним бінінгом (об’єднанням сусідніх пікселів в один) не особливо відрізнялася за якістю знімків від конкурентів, фотографії з 100-кратним зумом не годилися навіть для соцмереж через вкрай низьку деталізацію і величезну кількість шумів, а зйомка відео в 8К була обмежена 24 кадрами в секунду.

Galaxy S21 – 4К@60 для всіх камер і подвійна телефото-камера в Galaxy S21 Ultra

За заявами Samsung, в новій серії флагманів істотно поліпшені програмні алгоритми зйомки. Якщо сконцентруватися тільки на апаратних особливостях, варто відзначити подвійну телефото-камеру в Galaxy S21 Ultra. Завдяки оптичним зумам 3х і 10х камера дозволяє створювати якісні знімки як при «стандартному» для більшості користувачів наближенні, так і при надвеликих. Перші огляди нового смартфона вже свідчать про те, що зум в S21 Ultra істотно покращився в плані деталізації.

Також моделі серії Galaxy S21 пропонують запис 4К-відео при 60 кадрах в секунду на будь-яку камеру (до слова, в Ultra-моделі їх п’ять). Окремо варто відзначити цікаву реалізацію режиму макро в Galaxy S21 Ultra: у смартфона немає окремого об’єктива для зйомки зблизька, але лазерний автофокус визначає відстань до об’єктів, і якщо воно менше ніж 30 сантиметрів, то включається ультраширококутна камера (з автофокусом). Завдяки цьому смартфон годиться для макрозйомки на відстані від 5 сантиметрів.

Також викликає інтерес функція Director’s View, яка відображає на екрані смартфона видошукачі відразу всіх камер для того, щоб користувач вибрав найбільш підходящу для зйомки.

Джерело Trashbox
Не пропустіть