«Галактика Жахів»: NASA пояснила наукові явища в крутих ретро-постерах
За межами нашої Сонячної системи, серед мільярдів зірок і екзопланет ховається зовсім інший вигляд Чумацького Шляху. «Галактика Жахів» (Galaxy of Horrors) від NASA пропонує відвідати нові світи, виявлені в нашій Галактиці.
У відомстві зазначили, що це зроблено не тільки заради забави, але і для пробудження у користувачів цікавості до дослідження космічного простору і наукових відкриттів.
Йдеться про серію плакатів, яка носить назву «Галактика жахів». На них розкривається містична природа деяких космічних локацій. Наприклад, «Галактичне кладовище» – картина, на створення якої надихнули спостереження за допомогою космічного телескопа Hubble за далекою галактикою MACS 2129-1. На відміну від нашої галактики Чумацький шлях, яка все ще формує нові зірки, «Галактичне кладовище», ймовірно, припинило нове зореутворення. Причина, чому це відбулося, залишається загадкою.
Ще один плакат з колекції, в якому є елементи арахноїдального мистецтва, називається «Темна матерія». «Павутина» пронизує Всесвіт, поєднуючи галактики нитками довжиною в мегапарсек, і утворює переважну більшість виявленої матерії. На плакаті також згадується про майбутні дослідженнях цього питання з використанням Римського космічного телескопа.
У «Галактиці жахів» є не тільки плакати, а й кілька інтерактивних компонентів, таких як «Monster Mash». Пристрій переносить користувача в тривимірну симуляцію реальної екзопланетної системи. «Вся серія допомагає відчути почуття легкості, адже, незважаючи на всі труднощі цього року, все краще, ніж якби ми жили на HD 189733-b, де йдуть дощі з осколків розпеченого скла», – розповіли в NASA.
Колекція була створена не просто завдяки творчому натхненню художників. До розробки хоррор-постерів також був залучений офіс програми дослідження екзопланет NASA, що розташований в Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії, за участю астрофізиків.
«Одна з речей, яку я дійсно люблю в роботі з цими плакатами, полягає в тому, що якщо ви витратите деякий час на вивчення мистецтва, а потім, можливо, зрозумієте трохи більше про кожну з цих тем, ви побачите, що художники багато думали про вибір, який вони зробили, щоб виділити науку», – ділиться враженнями Джейсон Роудс, астрофізик JPL, який консультував проект.
Плакати колекції, яка періодично поповнюється, можна завантажити безкоштовно за посиланням exoplanets.nasa.gov.
Темна матерія (Dark Matter)
“Щось дивне і загадкове повзе по космосу. Вчені називають це темною матерією. Вона розкидана в хитромудрій павутині, що утворює скелет нашого Всесвіту. Темна матерія невидима, лише виявляє свою присутність, натискаючи та натягуючи предмети, які ми можемо побачити. Римський космічний телескоп НАСА досліджує його таємниці. Що розкриється?”
Галактичний цвинтар (Galactic Graveyard)
“Ця лякаюча галактика таємничим чином перестала утворювати зірки всього через кілька мільярдів років після Великого вибуху! Вона перетворилася на космічний цвинтар, освітлений червоним світлом згасаючих зірок. Лише увійдіть сюди, і ви можете зіткнутися з лякаючими трупами екзопланет або смертними муками колись могутніх зірок.”
Гамма-вурдалаки ( Gamma Ray Ghouls)
“У глибинах Всесвіту ядра двох колапсуючих зірок зливаються, утворюючи спалах найбільш смертоносної і потужної форми світла – гамма-променів. Ці промені світять в мільйон трильйонів разів яскравіше за Сонце. Жоден космічний корабель не захистить вас від сліпучого знищення упирами гамма-променями!”
Спалахи люті (Flares of Fury)
“AU Microscopii – одна з наймолодших планетних систем, які коли-небудь досліджувались! Ця диявольська молода зірка утримує планету AU Mic B всередині диску примарного пилу і терзає її смертоносними спалахами рентгенівських променів та іншого випромінювання.”
Зомбі-світи (Zombie Worlds)
“Ці приречені світи були одними з перших, які були виявлені на орбіті зірки, відомої як пульсар. Планети-пульсари, такі як Полтергейст і сусіди Фобор і Драугр, постійно піддаються радіації.”
Дощ жаху (Rains of Terror)
“Погода на HD 189733 b смертельна. Завиваючий вітер відкидає штурмове скло в сторону на швидкості 2 км / с (5400 миль на годину), розгойдуючи все по спіралі. Це смерть від мільйона порізів на цій екзопланеті-слешері!”
Також NASA опублікували на YouTube ролик у стилі 1950-х про інші «жахливі планети».