Коронавірус може “жити” на екранах телефонів 28 днів, однак лише в лабораторних умовах

Дослідники з Національного наукового агентства Австралії заявили, що COVID-19 може залишатися життєздатним на рівних поверхнях, таких як смартфони, металеві поверхні і паперові гроші, набагато довше, ніж вірус грипу — до 28 днів. Однак заливати смартфон антисептиком не потрібно, це можливо лише в лабораторних умовах.

Дослідження проводилося в суворо контрольованому середовищі: телефони зберігалися в темряві, щоб нейтралізувати вплив ультрафіолетового світла (що неможливо забезпечити в реальних умовах), а температура повітря постійно становила 68 градусів за Фаренгейтом (20 градусів Цельсія).

Крім того, в експерименті не використовувався свіжий людський слиз, який зазвичай присутній з вірусами на поверхні та який містить лейкоцити і антитіла.

«На мою думку, в природніх формах (в краплях, що виділяються при чханні або кашлі) віруси будуть жити не 28 днів, а 28 годин», — сказав BBC професор Кардіфського університету Рон Еклс.

Відзначимо, що останнім часом експерти спростовують інформацію щодо ймовірності передачі коронавірусу з поверхонь. За даними Центру з контролю захворювань (CDC), «поширення від дотику до поверхонь не рахується звичайним способом поширення COVID-19». Найбільш поширеним механізмом поширення інфекції залишається повітряно-крапельний, який утворюється під час кашлю або чхання.

Джерело engadget
Не пропустіть