Microsoft створює голографічні накопичувачі
Це стало можливим завдяки камерам сучасних смартфонів.
Microsoft більше не обмежується флеш-накопичувачами і жорсткими дисками, щоб задовольнити, здавалося б, нестримний попит на хмарні сховища. Вчора на конференції Ignite компанія анонсувала Project HSD — нову дослідницьку ініціативу, що вивчає, як можна використовувати голографічні накопичувачі для зберігання хмарних даних.
Хоча це може здаватися нездійсненним, ідея голографічного зберігання існує з 1960-х років. Microsoft вважає, що саме зараз можна ефективно використовувати цей носій завдяки сучасним камерам смартфонів.
«В рамках Project HSD ми вивчаємо можливість використання голографічного пам’яті в перезаписуваних електрооптичних матеріалах для зберігання “гарячих” даних, щоб побачити, чи має сенс ця технологія в епоху хмарних обчислень», — пояснили в Microsoft.
Голографічна пам’ять працює шляхом запису і зчитування даних з оптичного кристалу. Оскільки це тривимірний носій даних, він дозволяє зберігати велику кількість наборів даних. Після цього його можна пропустити через УФ-світло і використовувати повторно.
В майбутньому компанія планує працювати над збільшенням об’ємів даних голографічних накопичувачів та швидкості зчитування та запису даних.
Минулого року Microsoft також продемонструвала Project Silica — рішення для архівного «холодного зберігання», коли дані записуються один раз і призначені тільки для рідкісного доступу.