Microsoft прослуховує користувачів. У тому ж самому викрили Apple і Google
Як з’ясувало видання Motherboard, компанія Microsoft записує розмови користувачів Skype і Cortana. Надалі ці записи передаються підрядникам, які їх прослуховують і аналізують.
У розпорядженні Motherboard виявилися внутрішні документи, скріншоти і навіть аудіозаписи розмов користувачів. У цих записах міститься інформація з приватних бесід: обговорення особистих відносин, розмови про зниження ваги і навіть одкровення, що нагадують секс по телефону.
Microsoft передає підрядникам не всі записи бесід в Skype і команд асистентові Cortana, а лише розмови, які проходять обробку вбудованим в месенджер перекладачем. Підрядники повинні аналізувати якість перекладу і вносити корективи, які в подальшому повинні підвищити точність фраз, що перекладаються.
В умовах використання Skype зазначено, що компанія для поліпшення своїх продуктів може аналізувати аудіозаписи розмов, які піддаються автоматичному перекладу, але про те, що цей аналіз здійснюється живими людьми, а не комп’ютерами, нічого не сказано.
З розділу питань і відповідей Skype:
«Skype збирає і використовує ваші розмови для поліпшення продуктів і сервісів Microsoft. Для розвитку технології розпізнавання мови і перекладу розмови піддаються аналізу, а в нашу систему вносяться корективи. Ми перевіряємо автоматично зроблені переклади і повертаємо виправлення назад в систему, що дозволяє нам будувати більш якісний сервіс»
Тривалість записів, які потрапили до Motherboard, в середньому становить від 5 до 10 секунд, але є і більш довгі фрагменти, вказує джерело.
«Той факт, що я можу поділитися з вами цими файлами, показує, наскільки слабо захищені призначені для користувача дані» – сказав співробітник одного з підрядників Microsoft.
За словами Microsoft, аудіозаписи розмов надаються підрядникам через безпечний онлайн-портал, і компанія вживає заходів для того, щоб прибирати інформацію, що дозволяє ідентифікувати користувачів. Судячи з оголошень про вакансії, підрядники наймають людей, які аналізують записи, працюючи вдома.
«Звичайно, у нас немає доступу до ідентифікуючої інформації, але Microsoft не попереджає користувачів про те, що їхні розмови прослуховують люди, які сидять вдома в піжамах, включають записи своїм друзям і, може бути, сміються над тим, що чують» – заявив найнятий підрядником фахівець.
Компанія Microsoft запустила автоматичний переклад голосових розмов в Skype в 2015 році. За його роботу відповідає комп’ютерна система, що навчається. У більшості випадків переклад виходить цілком точним і правильним, але система вимагає тонкої настройки, яка неможлива без втручання людини.
Раніше з’ясувалося, що Google і Apple віддають своїм підрядникам записи, зроблені цифровими асистентами, причому користувачі про це не сповіщаються, а в деяких випадках розмови записуються випадково і помилково. Після того, як про це повідомили ЗМІ, компанії припинили передавати аудіозаписи стороннім особам.