5 неймовірних нереалізованих винаходів для подорожей, яким майже 100 років

У 2020 році людство вже колонізувало інші планети, досягло безсмертя і відбило атаку кількох інопланетних цивілізацій . Саме так уявляли собі майбутнє люди, що жили в 1900-х роках.

Принаймні, сьогодні у нас вже повинні бути футуристичний транспорт і будинки. Якими їх представляли наші предки з минулого?

Дизайнери компанії Budget Direct Travel Insurance створили проект, в якому відтворили ці фантазії. Вони брали ідею з записок або спогадів різних винахідників і фантастів і перетворювали її спочатку в малюнок, а потім в тривимірну модель для більшої наочності.

В результаті вийшла серія дивовижних зображень, які показують нам фантазії людей з минулого століття про майбутнє. Деякі виглядають дуже навіть нічого, подивіться самі:

Підводний екскурсійний автобус (1932 рік)

Підводний автобус пересувається на гусеницях, а пасажирський салон може відділятися від ходової частини для аварійного спливання.

Винахідником цього транспорту був інженер з Ніцци на півдні Франції, жив в 1932 році. Він щиро вважав, що подібні екскурсії і автобуси для них неодмінно з’являться в майбутньому.

Він також розробив підводну залізницю для гужових вагонів, а повітря для пасажирів поїзда і автобуса повинне надходити по довгих трубках, які тягнуться від пасажирського відсіку до поверхні води.

Автобус-амфібія (1947 рік)

Творець називав цей автобус «Відпочиваючий» і щиро вірив, що на таких амфибиях люди зможуть виходити в море щоб із задоволенням порибалити.

Промисловий дизайнер Роберт Зейдмана винайшов цю «громадську амфібію» після того, як побачив експериментальні військові автомобілі-амфібії в морі під час Другої світової війни.

Розкішний 10-ти метровий житловий фургон, за задумом автора, має вбудований бар, місце для навігаційних карт і вихід на дах, щоб можна було порибалити з комфортом.

Круїзний лайнер (1957 рік)

Не подобається ідея застрягти в морі на кілька тижнів поспіль? Спробуйте круїз по пересіченій місцевості!

Цей незвичайний лайнер-амфібія був винайдений легендарним ілюстратором наукової фантастики Френком Тінслі для журналу Mechanix Illustrated в 1957 році.

В основі транспорту лежить ідея того, що круїзний шлях не обов’язково повинен проходити по воді – можна і по суші проїхати. Для цього на кораблі пропонувалося встановити передній відвал, як у бульдозерів, який на воді служив хвилерізом, а на землі допомагав пробиратися крізь зарості.

Заміський будинок майбутнього (1957 рік)

Розкішний будинок на березі океану, оточений скляними стінами і захищений від сонця значним бетонним навісом. Тут є підводний оглядовий майданчик і комбінований з посадочним майданчиком обідній балкон.

Цей будинок – справа рук дизайнера Джеймса Р. Пауерса, який працював в Ford Advanced Styling Studio і малював подібні ілюстрації в якості фонових зображень.

Більшість начерків Пауерса присвячені не домівках майбутнього, а транспорту, на якому люди зможуть добиратися до подібних заміських вілл. На відтвореному зображенні можна побачити стартовий майданчик для індивідуальних ракет і авто на водневій тязі як на першому, так і на другому поверсі будинку.

Вихідний день у космічній колонії (1977 рік)

Космічні колонії використовуються для видобутку корисних копалин за межами планети Земля і виробництва гігантських космічних кораблів в умовах невагомості.

В кінці 1970-х років НАСА було впевнене, що колонізація зірок стане наступним великою подією, і космічне агентство доручило художнику Ріку Гуідісу показати в картинках, як будуть виглядати космічні поселення і станції.

Досвід роботи Ріка в рекламі привів до створення справді надихаючих ілюстрацій того, як ми могли б жити сьогодні на інших планетах і просто у відкритому космосі.

Дивно, але всі ці винаходи непогано б виглядали сьогодні. Ось він, справжній ретрофутуризм!

Джерело Budget Direct Travel Insurance
Не пропустіть