Експерти назвали додатки, які не слід встановлювати на смартфон
Користувачі операційної системи Android часто скаржаться, коли їхній пристрій починає працювати повільніше, навіть не підозрюючи, що причина цьому – невинні на перший погляд додатки, які вони самостійно встановили з Google Play. Такі додатки поділяються на категорії, що дозволяє нам майже гарантовано визначити, що точно не варто встановлювати, вже тільки через його призначення.
Однією з головних помилок користувачів смартфонів є встановлення сторонніх додатків “ліхтариків”, які пропонують функціонал у вигляді підсвітки за допомогою спалаху вашого смартфона, але при цьому отримують доступ і до дзвінків, і до SMS, і до контактів – а все для того, щоб отримати ваші дані. У майбутньому ці дані будуть використані для контекстної реклами. Схожий принцип роботи є і у додатків, які претендують на “очистку” вашого смартфона, але також потребують великої кількості дозволів.
Ще одним дуже важливим стереотипом є те, що ваш смартфон можна прискорити за допомогою спеціальної програми. Таких програм є дуже багато, але їхня суть одна – вони вбивають фонові процеси на якийсь час, але система запустить їх знову, тому ефект, по суті, нульовий – більше того, сам “прискорювач” споживає ресурси системи, оскільки сам є фоновим процесом.
Не завжди обов’язковими є й додатки соціальних мереж, які досить часто справді споживають багато ресурсів, пропонуючи при цьому функціонал, який є і в їхніх веб-версіях. Для прикладу, Facebook справді споживає дуже багато ресурсів ОС, тому варто встановити його Lite-версію для швидшої роботи, або й взагалі використовувати мобільну версію сайту. Також не варто використовувати різні додатки програм-лояльності, які пропонують різноманітні купони, бали та інші бонуси, які можна накопичувати, але при цьому споживають досить багато ресурсів.