Фахівці дали 9 порад, які продовжать життя акумулятора вашого смартфона

За останні кілька років смартфони досить відчутно змінилися, якщо ми говоримо про камеру, дизайн і навіть продуктивність. Проте, в плані акумуляторів досі досить сумно, оскільки смартфони отримують великі дисплеї, системи сенсорів і швидкі процесори – все це в підсумку досить відчутно споживає енергію. На даний момент більшість користувачів використовують різні швидкі зарядки, розумні режими енергоспоживання і т.д., але проблема все ще є. Ми відібрали 9 порад, які допоможуть поліпшити автономність вашого смартфона. Можливо, про деякі ви знаєте, але деякі точно будуть в новинку.

1. Вимкніть вібрацію і тактильну віддачу

Є користувачі, яким подобається вібрація і тактильна віддача на смартфоні, наприклад, під час набору тексту на смартфоні, але є й ті, яким це не подобається. Незважаючи на те, до якого табору ви себе відносите, варто розуміти, що вібромотор споживає енергію, і це хоч і не вплине глобально на автономність, але таких дрібниць багато, і в підсумку вони погіршують автономність.

2. Вимкніть постійну перевірку команди “OK, Google”

Варто розуміти, що для того, аби відгукнутися на команду “OK, Google”, ваш смартфон постійно слухає те, що відбувається навколо, і для цього задіюються окремі фонові процеси, і саме ці процеси негативно впливають на автономність.

3. Вимкніть “Always On Display”

У різних виробників цей режим називається по-різному, але всі розуміють, що йдеться про постійне відображення статусної інформації на OLED-дисплеї. Однією з переваг OLED-дисплея також є те, що під час відображення чорного кольору цей дисплей взагалі не споживає енергії. Для цього потрібно встановити чорні шпалери на робочий стіл і екран блокування, а також вмикати темний режим у всіх додатках, які його підтримують.

4. Обмежте додаткам доступ до геолокації

Незважаючи на те, яка у вас операційна система, є багато додатків, які відстежують ваше місцезнаходження. Взагалі досить розумним рішенням буде відключення геолокації на той час, коли ви не використовуєте Google Maps, Uber та інші додатки, яким геолокація необхідна. Якщо ж вам не хочеться постійно цим займатися, просто складіть список додатків, яким потрібно використовувати геолокацію, а для інших просто обмежте доступ.

5. Завжди встановлюйте оновлення

Оновлення додатків вручну – це досить нудне заняття, але саме воно дозволяє поліпшити загальну швидкість роботи системи і час автономної роботи. Це відбувається через те, що розробники додатків покращують оновленнями час автономної роботи і споживання системних ресурсів. Саме тому завжди варто упевнюватися, чи встановлена ​​у вас остання версія використовуваних додатків.

6. За можливості вмикайте режим польоту

“Режим польоту” або ж режим “У літаку” – це режим, в якому ваш смартфон не використовує різні стандарти бездротового зв’язку, завдяки чому смартфон споживає набагато менше енергії. Зрозуміло, це не рішення на кожен днье, але в тому випадку, якщо вам потрібно зберегти енергію акумулятора, варто цим скористатися. Це особливо важливо і зручно в тому випадку, якщо ви в місці з поганим зв’язком, оскільки антени смартфона намагаються постійно отримати сигнал і, як наслідок, споживаютють набагато більше енергії. Це особливо важливо в разі подорожі, оскільки ваш смартфон буде постійно ловити сигнал, але інтернету при цьому немає, через що модулі зв’язку даремно споживають енергію.

7. Відмовтеся від віджетів

Дуже багато додатків для Android мають підтримку віджетів, які виводять інформацію з відповідних сервісів. Безумовно, деякі з них досить зручні, але в цілому це не особливо зручно і потрібно. Тут проблема в тому, що акумулятор весь час використовується під час оновлення інформації для віджетів, які встановлені на вашому робочому столі. Найбільш правильним рішенням буде видалення нечасто використовуваних віджетів. Залишити потрібно лише ті, які ви використовуєте щодня і без яких не можете обійтися.

8. Вимкніть автоматичну синхронізацію

Додатки на кшталт Gmail, Twitter, календаря та ін. постійно оновлюють інформацію, щоб відображати для вас останні дані. Це потрібно в тому випадку, якщо вам потрібна найновіша інформація, але негативно впливає на час автономної роботи. Для відключення автоматичної синхронізації потрібно знайти в налаштуваннях пункт “Обліковий запис Google”, і вже там відключити синхронізацію для непотрібних додатків.

9. Відстежуйте використання GPS, Bluetooth, Wi-Fi і NFC

Варто відстежувати всі стандарти бездротового зв’язку, якщо ви їх не використовуєте, оскільки вони весь час працюють в режимі “пошуку”, через що і споживають енергію акумулятора. Вимикайте Wi-Fi, коли використовуєте 4G LTE / 5G, і навпаки. NFC і GPS взагалі варто відключати, якщо ви їх не використовуєте. Bluetooth також варто відключати, якщо до смартфону не підключені смарт-годинник, навушники або фітнес-трекер.

Не пропустіть