Як продезинфікувати навушники
Навчіться доглядати за навушниками так, щоб не вивести їх з ладу
Навіщо чистити навушники
Ми знаємо, що смартфони є розсадниками мікробів і потребують регулярного чищення. Однак значно рідше звучать заклики дезінфікувати навушники, а даремно. Без належного догляду вони можуть не тільки вийти з ладу, а й стати джерелом захворювань.
З кожним роком отоларингологи відзначають зростання числа страждаючих на отомікоз – вушний грибок. Лікарі вважають, що збудники інфекції осідають на навушниках і прекрасно там розмножуються. Особливо це стосується вкладок і внутрішньоканальних моделей, адже саме вони перебувають безпосередньо у вухах користувачів.
Крім того, вушна сірка може закупорити звуковід і потрапити на мембрану випромінювача, що згубно впливає на звук і загрожує поломкою навушників. Тому раз на кілька місяців потрібно проводити чистку.
Як почистити навушники
Техніка чищення залежить від форм-фактора навушників. Також потрібно враховувати матеріали корпусу і насадок, щоб не зіпсувати їх хімією. Однозначно не варто застосовувати рідину для зняття лаку, ацетон і миючі засоби.
Не можна промивати навушники водою: залишки вологи всередині корпусу викличуть окислення контактів і мідної котушки, після чого буде потрібен серйозний ремонт.
Вкладки, або «таблетки»
У вкладках динамік знаходиться поруч із захисною сіткою, тому чистити їх потрібно з особливою обережністю. Спочатку видаліть із захисної сітки сірку, пил і бруд. Для цього підійде зубна щітка з м’яким ворсом. Після цього візьміть ватну паличку, змочіть її спиртом і очистіть корпус від сальних виділень.
Також можна зняти захисні сітки і занурити їх на декілька хвилин у спиртовий розчин. Однак не всі моделі легко розібрати, отже спочатку краще пошукати інструкції для цього в інтернеті.
Внутрішньоканальні навушники
Популярні серед користувачів «затички» відрізняються довгим звуководом, що йде від випромінювача до вушного каналу. Згодом він може забитися вушною сіркою і пилом, тоді знадобиться чистка.
Для початку зніміть насадки, помийте їх і покладіть сушитися. Далі видаліть сірку із захисної сітки за допомогою зубочистки. Налийте в пластикову ємність перекис водню так, щоб в неї можна було занурити тільки зовнішні краї звуководів.
Зафіксувавши навушники скотчем, занурте їх носиками у перекис на 15-20 хвилин, потім витягніть і дайте висохнути протягом 3 годин. Після цього залишиться лише обробити корпуси спиртовим розчином.
Накладні і повнорозмірні навушники
Оскільки такі моделі не проникають у вушні канали, вони менше схильні до забруднення. Однак їм теж потрібен догляд, оскільки на амбушюрі накопичується шкірний жир.
Якщо накладки виконані зі шкірозамінника, то їх достатньо протерти тканиною, просоченою спиртовим розчином. А ось вироби із натуральної шкіри вимагають щоденного і делікатного чищення: потрібно взяти суху ганчірку і видалити з поверхні амбушур жир і бруд.
Якщо амбушюри зроблені з велюру, то їх потрібно зняти і акуратно промити проточною водопровідною водою. Потім дайте їм висохнути і встановіть назад.
Що ще варто знати
Ще один метод дезінфекції навушників – опромінення ультрафіолетом. Деякі виробники навіть випускають навушники з УФ-підсвічуванням у зарядному кейсі, наприклад LG Tone + Free і Accesstyle DarkBlack. Однак ефективність цього способу сумнівна: для знезараження застосовують дорогі УФ-діоди вартістю в кілька сотень доларів, а використовувані в навушниках рішення не відповідають медичним стандартам.
Якщо у вас навушники із пінними насадками, варто міняти їх регулярно з інтервалом у декілька місяців. Через пористу структуру в піну проникають бруд і бактерії, а миття швидко виводить такі насадки з ладу.