Вчені створили розумний туалет, який вміє визначати ознаки захворювань
Його вже протестували.
Дослідники зі Стенфордського університету створили прототип розумного туалету, який ідентифікує користувача за «анальним відбиткок» і оснащений камерами і датчиками, які допоможуть визначити проблеми зі здоров’ям. Стаття була опублікована в журналі Nature Biomedical Engineering.
Пристрій оснащений різними датчиками і камерами, які дають комплексну оцінку здоров’я, засновуючись на параметрах сечі й калу.
Процес випорожнення знімається на відео. Після цього зображення обробляються за допомогою алгоритмів, здатних відрізняти здорову динаміку струменя рідини і консистенцію калу від хворої. Пристрій також оснащений спеціальними тест-смужками, які використовуються для біохімічного аналізу.
За словами розробників, модель «розумного» туалету здатна визначати 10 різних біомаркерів, серед яких рівень певних білків і кількість лейкоцитів, які можуть вказувати на цілу низку захворювань, в тому числі ниркову недостатність, інфекцію і рак сечового міхура.
На кнопці зливу розміщений сканер відбитків пальців. Крім цього розробники додали сканер заднього проходу — він створений для випадків, коли людина з яких-небудь причин не може натиснути на кнопку зі сканером.
«Ми знаємо, що це здається дивним, але, як виявилося, ваш анальний відбиток унікальний», — відзначають вчені.
Мабуть головна особливість полягає в тому, що прилад не буде повідомляти результати аналізів нікому, навіть користувачеві. Якщо туалет виявить якісь відхилення від нормальних показників, він відправить лікарям повідомлення, щоб вони самостійно визначали наступні кроки для правильної діагностики.
«Розумний» туалет вже протестувала 21 особа. Розробники також опитали 300 потенційних користувачів пристрою. З них 37% назвали ідею користування таким пристроєм досить комфортною, а 15% — дуже комфортною.