У Монако запускають першу в Європі мережу 5G
Це перша країна в Європі, яка запускає мережу 5G на основі обладнань, що поставляються китайською компанією Huawei
Все це відбувається в той час, коли Сполучені Штати відмовляються працювати з Huawei, посилаючись на загрозу національній безпеці, і лобіюють своїх союзників, щоб вони відмовилися від співпраці з китайською компанією і їх комунікаційних технологій.
Оскільки технології поступово зміщуються від 3G і 4G до впровадження 5G, Європа зараз розривається через необхідність використання обладнання Huawei, оскільки китайський гігант є піонером в технології 5G.
У вересні минулого року, Monaco Telecom, якою володіє французький мільярдер Ксавьє Ніль, підписав угоду з Huawei, щоб зробити князівство Монако першою країною в Європі, повністю покритою мережами 5G.
Президент Monaco Telecom Етьєн Франці підкреслив:
«Ми є першою державою, повністю охопленою мережею 5G. Для Монако 5G – це гарантія кращої якості життя для всіх і виключно нові можливості ».
Відстоюючи своє рішення про використання обладнання китайського телекомунікаційного гіганта Huawei, генеральний директор Monaco Telecom Мартін Пероннет заявив:
«Є багато країн і операторів, які знаходяться в процесі впровадження 5G з Huawei або вже це зробили».
Участь Huawei в розробці 5G мереж стало політичним питанням після того, як Сполучені Штати висловили стурбованість з приводу потенційних загроз безпеки і підштовхнули своїх найближчих союзників до відмови від співпраці з китайською фірмою.
Американські спецслужби вважають, що Huawei підтримується китайськими військовими, і що їх обладнання може надати розвідці Пекіна більше даних, ніж здається на перший погляд. Проте, Huawei це спростовує, а Сполучені Штати не надали ніяких доказів своїх тверджень.
За даними порталу Gizmochina, в Huawei стверджують, що на даний момент про технології 5G підписано вже близько 50 договорів по всьому світу, в тому числі 28 з європейськими операторами. Південна Корея також вже оголосила про повне покриття 5G, в той час як в Європі такі країни, як Швейцарія, Фінляндія та Естонія, тільки почали впроваджувати цю технологію.