Українська студентка розробила унікальний прилад для реабілітації після інсульту

Студентка 1 курсу біологічного факультету ЗНУ Анастасія Лоцман розробила проєкт "Портативний прилад для активації рухової діяльності кінцівок в пост-інсультний період"

Лоцман посіла 1 місце у Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проєктів еколого-натуралістичного напряму, передає Depo.Запоріжжя з посиланням на Запорізьку облдержадміністрацію.

Конкурс відбувся на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді у Києві і в ньому взяли участь близько 300 учасників – учнів шкіл та студентів закладів вищої освіти.

Анастасія не тільки посіла перше місце у конкурсі, а й нагороджена дипломом за 1 місце в категорії “Медицина та охорона здоров’я”.

Прилад, який вона винайшла, дозволяє активізувати рухову активність кінцівок за рахунок фізичних вправ з паралітичною рукою або ногою, а також відновити мовлення і роботу артикуляційних м’язів. Загалом, він діє на зорову, слухову і тактильну системи, активуючи нові нейронні зв’язки.

Анастасія Лоцман, яка приїхала на навчання до ЗНУ з с. Новополтавка Чернігівського району Запорізької області, зазначає, що вона і далі планує займатись науковими дослідженнями в галузі медицини та екології, розробляти нові та корисні ідеї, втілюючи їх у життя. Зокрема, для неї ідея створення приладу для активації рухової діяльності кінцівок в пост-інсультний період була дуже цікавою, адже за сімейними обставинами їй довелось самій стикнутись у власній родині із проблемами реабілітації хворих рідних людей.

В університеті зазначили, що це унікальний прилад для України, адже його вартість складає всього близько 100 грн, але, при цьому, він дозволяє активізувати реабілітаційний процес хворих загальнодоступними прийомами.

На цей час прилад знаходиться на стадії патентування.

Не пропустіть