Вчені створили електронні контактні лінзи з бездротовою зарядкою

Теоритично, їх можна використовувати в медичних цілях.

В результаті співпраці між південнокорейськими командами на чолі з Джан-Унг Парком в Університеті Йонсея в Сеулі та Санг-Янг Лі в Ульсанському інституті науки і технологій в Ульсані, були розроблені розумні контактні лінзи, які можна заряджати бездротово та використовувати для відстеження здоров’я власника.

Команда, яка минулого тижня опублікувала статтю в журналі Science Advances, заявляє, що вони розробили м’які бездротові розумні контактні лінзи. Експерименти були проведені на кролях та одному добровольці — вони мали носити їх протягом 10 хвилин. Випробування завершилося вдало: лінзи не пошкодили очне яблуко. Вони також не викликали відчуття дискомфорту.

Головним джерелом живлення і основою конструкції став суперконденсатор, здатний підтримувати роботу пристрою до семи днів. За бездротову зарядку гаджета відповідають випрямляч електричного струму і антена зі срібного нановолокна, яка розташована по колу структури.

Розумні контактні лінзи можуть постійно контролювати рідину в очах для виявлення біомаркерів, пов’язаних із такими захворюваннями, як діабет та глаукома.

Вчені припустили, що їх робота може вплинути на розвиток технологій створення розумних лінз. На їхню думку, такі пристрої стануть в нагоді в медичних цілях: наприклад, для спостереження пацієнтів з діабетом.

Джерело sciencemag
Не пропустіть