5 причин, чому не варто кyпyвати смартфони Xiaomi у 2019 році
Здається, ні для кого не секрет, що смартфони Xiaomi є одними з найпопулярніших в Україні. Скажімо, за даними Canalys за 4-ий квартал 2018 року, близько 26.7% користувачів смартфонів в Україні – це власники Xiaomi. Станом на сьогоднішній день точних цифр, поки що, нема, але припускаю, що цифра значно збільшилася. Можливо навіть вже досягла ≈ 35%. Та й споглядаючи за людьми свого міста, я дуже часто помічаю смартфони саме від цієї компанії.
Але не все так добре з телефонами цього китайського виробники. Далі читайте 5 причин чому не варто купувати смартфони Xiaomi від сайту pingvin.pro.
Чому українці обирають смартфони Xiaomi?
Відповідь дуже проста. Компанія Xiaomi зараз продає свої смартфони майже по собівартості. Заробіток на продажах є, однак він досі мізерний. Причина в тому, що компанія прагне забезпечити весь світ своїми доступними пристроями. І як результат, станом на 3-ій квартал 2019 року, вона посідає 4-у сходинку серед компаній з найбільшим числом проданих смартфонів, поступаючись Samsung, Huawei та Apple. Коли ці пристрої доберуться до України, вони коштують дорожче, аніж в Китаї, однак вони досі залишаються доступнішими при порівнянні з конкурентами.
Отже, в більшості випадків, українці обирають смартфони Xiaomi через низьку ціну. Причина цьому – економічно відсталі та нестабільні можливості в державі, в якій тяжко заробляти гроші на життя, щоб дозволити собі купити щось краще.
Купуючи смартфон Xiaomi, ти стикаєшся з кількома факторами, які тебе можуть бентежити з року в рік. Але ти, однаково будеш обирати Xiaomi.
1 – Скорочення технічної підтримки
Приблизно в 2016-2017 роках я помітив одну річ, що ця компанія підтримує свої пристрої кілька років поспіль. Однак, зараз я бачу інше. Час підтримки зменшується, при тому, що смартфони дорожчають з кожним роком. І не має значення чи ви користуєтесь бюджетним пристроєм чи флагманом. Зараз іде тенденція до того, що компанія оновить ваш смартфон до новішої версії Android 1-2 рази. А прошивку MIUI оновить до новішої версії 2-3 рази, а потім забуде про існування цього смартфона. В будь-якому разі, при умові, що вам подобаються технології, вас постійно буде турбувати питання, коли компанія пришле вам оновлення MIUI. І як показує досвід, користувачі готові чекати до 1 року, після чого самостійно встановлюють альтернативну прошивку з новою версією Android. Наразі я бачу тенденцію до сильного скорочення технічної підтримки, що призводить до швидкого програмного застарівання.
2 – Швидше моральне застарівання та знецінення
Пропоную розглянути такий приклад – в січні 2019 року вийшов Redmi Note 7 і за місяць (лютий, 2019) ви купуєте собі цю модель за ₴ 6 тис. (модифікація із 4 Гб ОЗП та 64 Гб ПЗП) і повністю задоволені, що взяли крутий бюджетний середнячок з хорошими можливостям. Однак, вже за місяць (березень, 2019) компанія випускає покращену модель – Redmi Note 7 Pro, що призводить до зменшення ціни та попиту на Redmi Note 7. Трохи згодом, у травні 2019 року виходить Redmi Note 7S. А у серпні 2019 року виходить Redmi Note 8 та Redmi Note 8 Pro.
Отже, що це означає? Це означає, що ще року не минуло, як Xiaomi випустила додаткові 2 модифікації 7-го покоління та 2 модифікації 8-го покоління смартфонів серії Redmi Note. Це призвело до морального та технічого застарівання пристрою менше ніж за 1 рік використання. Та й в ціні цей смартфон сильно впав. Для прикладу, Redmi Note 8 зараз коштує приблизно від ₴ 4.5 тис за модель із 4/64 Гб. Тобто, якщо ви захочете оновитися до 8-го покоління, то продати Redmi Note 7 хоча би за половину ціни, яку ви заплатили в магазині, буде дуже складно. Та й не варто забувати, що смартфони беруть на 3-4 роки. Тобто, за ті ж 3-4 роки ви зможете продати цей пристрій буквально за копійки. А якщо він ще й працюватиме добре, вам простіше його подарувати комусь з родичів, ніж продати.
3 – Багато плутанини в назвах
Цього року компанія представила нову серію – Mi CC. Це відбулося у липні і тоді були анонсовані Mi CC9, Mi CC9e та Mi CC9 Meitu Edition. Ці смартфони позиціонувалися як для азійського ринку. Натомість, в Європі, Mi CC9 виходить як Mi 9 Lite, а Mi CC9e як Mi A3. Трохи згодом у листопаді, виходить Mi CC9 Pro для китайського ринку, а нступного дня у Мадриді представлють той самий смартфон для європейського ринку з іншою назвою – Mi Note 10. Але стоп, де ж поділися Mi Note 4, Mi Note 5 та інші? Ось і виходить така плутанина в усьому. Мені, як фанату Xiaomi в цьому тяжко розбиратися. А що робити іншим людям, які в цьому так сильно не шарять!?
4 – Xiaomi не переймається за міжнародний ринок
Xiaomi – це китайська компанія, тому те, що вона сильно орієнтується на нього, нічого дивного нема. Тільки от за міжнародний ринок вона сильно не переймається. Усі найкрутіші фішки, в першу чергу, з’являються в смартфонах на базі китайської версії MIUI. Та й нові версії MIUI спершу з’являються саме там, а не для міжнародного ринку. Натомість, в міжнародній версії донедавна було дуже багато проблем, пов’язаних з китайськими сервісами. Вони досі залишаються в прошивці, однак заховані глибше, щоб не були помітні оку. І час від часу вилізають для оновлення бази даних компанії. І так, вони працюють у фоні незважаючи на те, хочете ви цього чи ні.
А ще згадати хоча б той факт, що до офіційної презентації MIUI 11 в інтернеті з’являлося багато новин про майбутні фішки прошивки. Той же ж дитячий простір, функція SOS, попередження про землетруси тощо. Розумію, що для їхньої роботи компанія співпрацювала з різними китайськими службами та сервісами. Але ж для міжнародної версії хоч якоїсь долі з цих функцій нема. Все виглядає так, що компанія переклала прошивку різними мовами, зокрема українською, і випустила в маси.
5 – Нема преміальності
Якщо із бюджетниками все більш-менш зрозуміло, то із флагманами не все так добре. І річ у тому, що Xiaomi досі не може запропонувати преміальний смартфон. Для прикладу, розглянемо дизайнерський Mi Mix 2 (вересень, 2017 року). Над дизайном смартфона працював Philippe Starck. Та й сам смартфон позиціонувався тоді і зараз як преміальний. Принаймні, про це говорить компанія. Натомість, він досі працює на Android 8, в ньому камери рівня середньоцінових бюджетників, а вібрація на рівні найдешевших смартфонів Xiaomi. Цьому пристрою вже 2 роки, і його просто списали у морально застарілі смартфони. І подібна ситуація з усіма пристроями серії Mi Mix. Преміальності не було, нема досі, і скоріше за все й не буде. Тому, якщо вам потрібен преміальний продукт, не варто дивитися в сторону Xiaomi. Принаймні, поки що.