9 способів прискорити зарядку вашого смартфона

Вони виручать, коли гаджет сумно сигналить червоним значком батареї, а йти з дому потрібно просто зараз.

1. Вимкніть смартфон

Спробуйте знайти в собі сили обійтися без телефону, поки він буде підключений до мережі електроживлення: просто відключіть його. Так смартфон не буде витрачати заряд акумулятора, і, відповідно, зарядиться швидше. Це найпростіша і найочевидніша дія, яку лише можна уявити.

2. Переведіть пристрій в режим польоту

Підключення до мережі мобільного зв’язку, а також використання Wi-Fi і Bluetooth сильно розряджають акумулятор. Якщо не можете з якихось причин вимкнути смартфон, то хоча б переведіть його в режим польоту. І навантаження на батарею знизиться.

3. Не грайте в ігри і не дивіться відео

Це теж дуже енерговитратні дії. Коли ви зависаєте у навороченной грі з крутою графікою, відсотки акумулятора можуть танути на очах, навіть якщо гаджет підключений до живлення. Тому ніякого гейминга і фільмів.

4. Використовуйте кабель з функцією швидкої зарядки

Більшість сучасних смартфонів оснащені функцією так званої швидкої зарядки, або Quick Charge. Працює вона приблизно так: спеціальний адаптер дозволяє акумулятору приймати більшу напругу і силу струму, тому він заповнюється швидше.

Перевірте характеристики вашого смартфона і переконайтеся, що він підтримує швидку зарядку. Якщо так, придбайте спеціальний зарядний пристрій, в специфікаціях якого зазначено словосполучення Quick Charge. Або перевірте, чи не підтримує такий режим кабель, що йшов у комплекті зі смартфоном.

Але варто пам’ятати, що прискорена зарядка можлива тільки до певного відсотка ємності батареї – потім процес сповільнюється, щоб акумулятор не перегрівався. Отже це ідеальний варіант на випадок, коли смартфон на нулі, а вам зовсім скоро потрібно кудись йти.

5. Використовуйте розетку, а не USB-порт

USB-порт вашого комп’ютера або зарядний пристрій в автомобілі надають меншу потужність, ніж розетка. Тому смартфон від них буде заряджатися повільніше. Щоб домогтися максимальної швидкості накопичення енергії, підключайте пристрій безпосередньо до розетки.

6. Віддайте перевагу кабелю перед бездротовою зарядкою

Бездротова зарядка – дуже зручна штука, якщо хочеться просто покласти на неї смартфон, забути про нього, а потім забрати повністю зарядженим. Але коли треба заповнити акумулятор якомога швидше, краще обрати підключення до мережі електроживлення через провід.

7. Вимкніть процес синхронізації

Якщо немає можливості підключити гаджет до розетки або пауербанку і під рукою тільки комп’ютер, доведеться заряджатися від USB-порту. Але навіть у цьому випадку процес можна трохи прискорити. Для цього після приєднання кабелю виберіть режим «Тільки зарядка». У вас не вийде передавати файли на смартфон, зате підживлення акумулятора трохи прискориться.

8. Не перегрівайте і не переохлаждайте смартфон

При перегріві або переохолодженні акумулятори повільніше набирають і швидше втрачають заряд. Та й взагалі спека і холод негативно позначаються на здоров’ї батареї. Найкраще смартфон буде почуватись за звичайної кімнатної температури.

Тому не ставте пристрій під час зарядки у холодних місцях, або, навпаки, на залите сонцем підвіконня. Якщо в кімнаті жарко, щонайменше зніміть з пристрою чохол.

9. Використовуйте тільки якісні кабелі живлення

Ідеально буде заряджати свій смартфон через кабель, передбачений виробником і поставленим з пристроєм у комплекті. Якщо ви загубили оригінал, краще перезамовити такий самий, аніж купувати перший-ліпший.

Напевно ви помічали, що від якісних кабелів смартфон підживлюється швидше, ніж від неоригінального – наприклад, взятого у знайомого. Виміряти швидкість зарядки можна за допомогою програми Ampere.

Якщо помічаєте, що ваш кабель демонструє невисоку швидкість зарядки, краще придбати новий, більш продуктивний.

Не пропустіть