6 ознак, що до вас у Viber пишуть шахраї: як їх розпізнати

Згідно з опитуванням Rakuten Viber, проведеним у 2024 році, понад 60% українців зіткнулися з кібер- та телефонними шахраями. Чотири з десяти респондентів зазначили, що активно працюють над підвищенням своєї обізнаності щодо безпеки в цифровому просторі.

За даними дослідження, існує шість основних “червоних прапорців”, які допомагають розпізнати шахраїв у месенджерах. Серед них – численні граматичні помилки, нав’язлива терміновість запитів, неочікувані прохання від імені друзів чи банківських установ, пропозиції легкого заробітку та підозрілі посилання.

Особливу увагу варто звернути на повідомлення з нібито банківських установ, які повідомляють про проблеми з рахунком чи списання коштів. Також типовими є шахрайські схеми з нібито виграшами в розіграшах, гарантованими призами та обіцянками швидкого заробітку. Будь-які запити, що вимагають термінових дій, особистих даних або переходу за підозрілими посиланнями, потребують додаткової перевірки.

Команда Viber рекомендує блокувати підозрілі контакти, використовуючи вбудовані функції месенджера. Для цього потрібно відкрити чат, натиснути на значок інформації, перейти до “Інформація про чат” та обрати опцію “Блокувати цей контакт”. Також у месенджері можна налаштувати автоматичне приховування повідомлень від незнайомців.

Є ще функція автоматичного переміщення повідомлень від невідомих контактів до окремої теки. Ця опція доступна в налаштуваннях конфіденційності Viber. Як зазначають у Rakuten Viber, це особливо корисно для користувачів, які не мають часу розбиратися з кожним потенційно шахрайським зверненням.

Джерело dev. ua
Не пропустіть