5 крутих функцій старих мобілок, яких немає в сучасних смартфонах
На початку «нульових», до епохи сенсорних гаджетів, всі ми користувалися звичайними кнопковими телефонами, які мали багато цікавих фішок, що викликають нині тепле почуття ностальгії. Звичайно, ті апарати за всіма параметрами поступаються нинішнім, але для свого часу це були кращі екземпляри споживчої електроніки.
Нижче наведемо короткий перелік деяких функцій старих мобільників, якими не оснащуються сучасні смартфони:
1. Дзеркало для Селфі
Особливо часто такий елемент дизайну зустрічався в розкладачках і розташовувався нижче або вище об’єктива камери на задній кришці. Власне, зробити селфі з таким дзеркальцем і фізичної кнопкою затвора було набагато простіше, ніж на сучасний смартфон з використанням основної камери.
2. Змінні корпуси
Сьогодні покупцям доводиться буквально полювати за рідкісним iPhone 11 Pro Max в новому темно-зеленому корпусі, а якихось 15 років тому багато телефонів могли змінювати колір хоч по три рази на день. Для цього достатньо було прикупити недорогі змінні панелі і переодягати свій гаджет в міру докучання того чи іншого відтінку.
3. Коаксіальний роз’єм
Всі користувачі задавалися питанням, навіщо мало не в кожному телефоні передбачений цей дивний інтерфейс, а найбільш вірогідним слухом була інформація про можливість підключення через нього камери. Насправді, цей роз’єм призначений для зовнішньої антени, що підсилює GSM-сигнал, який, як ми пам’ятаємо, можна було не впіймати навіть в межах міста.
4. Кріплення для шнурка
Сучасна молодь дуже б здивувалася, якби котрійсь із провідних виробників смартфонів зробив дірки в корпусі нового апарату, а не так давно багато хто використовував її за призначенням. У цей невеликий отвір кріпилися шнурки різних кольорів і розмірів, які можна було надіти на шию або намотати на руку.
5. Захист камери
Зараз виробники захищають об’єктив камери міцним склом, яке тільки можуть створити, при цьому модуль все одно досить швидко покривається мікроподряпинами, а в застарілих смартфонах в нього частенько потрапляє пил. Раніше ж для захисту об’єктива нерідко застосовували рухливу пластикову «шторку», яка відсувалась в сторону і тим самим запускала додаток камери на телефоні.