12 прихованих можливостей Google Chrome на Android, про які мало хто знає

Ми поговоримо про один браузер, але саме він має стільки маловідомих лайфгаків, що розповісти однозначно є що. Тим більше, цей браузер популярний майже серед всіх користувачів Android. Йдеться про Google Chrome.

Chrome є всесвітньо популярною браузерною платформою Google, і хоча версія для Android може здатися не такою потужною, як повноцінна версія для настільних комп’ютерів, насправді вона має масу прихованих функцій. Деякі з них можуть прискорити перемикання між вкладками або поліпшити роботу у випадку нестабільного підключення до інтернету, але є й дещо інше.

У цій статті ми розглянемо 12 порад і рекомендацій з використання браузера Google Chrome на Android.

Як увімкнути темний режим в Google Chrome

В Android 10 Google Chrome підтримує темну тему і може змінювати її відповідно до налаштувань системи. Тобто, підлаштовуватися під загальну тему, але в більш ранніх версіях теми можна перемикати тільки у розділі «Налаштування». Натисніть на кнопку меню, виберіть «Налаштування», потім натисніть «Теми».

Перемикання Chrome на темну тему робить темним не тільки інтерфейс програми, але і веб-сайти, якщо у них є темна тема. Є також експериментальна функція, яка змушує всі сайти бути темними, коли увімкнений темний режим.

Просто скопіюйте та вставте chrome://flags#enable-android-web-contents-dark-mode в адресний рядок і активуйте у висувному меню опцію «Увімкнено». Якщо ви захочете відключити його пізніше, просто зайдіть на цю ж адресу і активуйте опцію «За замовчуванням».

Отримання повідомлень Facebook і Twitter у Google Chrome

Додаток Facebook для Android завжди залишав бажати кращого, і, можливо, його встановлення це не найкраща ідея, враховуючи історію конфіденційності Facebook. Додаток Твіттера менш проблемний, але якщо ви не користуєтеся сервісом часто, можливо, ви не захочете, щоб додаток займав пам’ять і з’їдав заряд батареї в фоновому режимі. На щастя, ви можете отримувати повідомлення від обох сервісів через Chrome.

Увійдіть до Facebook, натисніть значок меню в правому верхньому кутку сторінки і перейдіть до «Налаштування облікового запису”. Потім натисніть «Повідомлення» та натисніть кнопку «Увімкнути».

Для Twitter, перейдіть на mobile.twitter.com і натисніть на кнопку повідомлень. Ви повинні побачити опцію увімкнення push-повідомлень. Якщо немає, натисніть кнопку налаштувань у правому верхньому кутку, виберіть «Push-повідомлення», а потім натисніть «Увімкнути».

Швидке перемикання вкладок

Найбільш очевидний спосіб змінити вкладки у Chrome, яким всі користуються, – натиснути кнопку вкладок і обрати потрібну зі списку. Але є два інших способи змінити поточну вкладку. Ви можете провести пальцем вліво і вправо по адресному рядку або провести вниз по рядку, щоб побачити повний набір вкладок. Свайпи – наше все!

Спробуйте Chrome Duet

Google деякий час працював над оновленням інтерфейсу Chrome під назвою «Chrome Duet». Замість одного адресного рядка у верхній частині екрану, Duet зберігає адресний рядок у верхній частині і переміщує часто використовувані функції до нижнього рядка. Однак Duet ще не доступний для всіх, тому вам доведеться увімкнути його за допомогою команди Chrome.

Щоб увімкнути Chrome Duet, скопіюйте та вставте chrome://flags#enable-chrome-duet до адресного рядка і активуйте у висувному меню опцію «Увімкнено». Якщо ви захочете відключити його пізніше, знову відкрийте цей URL і змініть опцію на «За замовчуванням».

Збереження сторінок сайту

Якщо вам потрібен доступ до певної сторінки, але у вас нестабільне з’єднання, постійне натискання кнопки перезавантаження, щоб отримати необхідну інформацію, може трохи дратувати. На щастя, Chrome пропонує рішення.

Коли ви не в мережі, просто перейдіть на будь-яку сторінку (натиснувши посилання або його її в адресний рядок) і натисніть кнопку «Завантажити при підключенні». Як тільки ви під’єднаєтесь до Інтернета, Chrome збереже сторінку і повідомить вас.

Швидке закриття вкладок Google Chrome

Якщо ви хочете закрити поточну вкладку, не відкриваючи огляд вкладок, є більш швидкий спосіб. Утримуйте кнопку вкладок протягом секунди і у вас з’явиться меню з можливістю закрити поточну вкладку.

Таким самим чином ви можете створювати нові вкладки, використовуючи цей метод, але це не буде швидше, ніж створення вкладок через звичайне меню.

Як додати або видалити кнопку додому в браузері

Залежно від телефону, кнопка «Додому» видима в Chrome. Це пов’язано з тим, що деякі виробники включають у системну папку APK «ChromeCustomizations», який встановлює значення за замовчуванням для закладок і в тому числі кнопку «Додому». Але якщо цей APK відсутній на вашому пристрої, є спосіб додати кнопку додому (або видалити її, якщо вона вам не потрібна).

Якщо у вас ще немає кнопки «Додому», вставте chrome://flags/#force-enable-home-page-button в Chrome, виберіть «Увімкнено» у висувному меню і двічі перезапустіть пристрій. Тепер у вас є кнопка додому! Ви можете змінити адресу, на яку вона вас перемкне, перейшовши до Налаштувань, далі Домашня сторінка, далі Відкрити цю сторінку.

Якщо у вас є кнопка «Додому» в Google Chrome і ви хочете її позбутися, просто відкрийте «Налаштування Chrome» (кнопка меню в правому верхньому куті, далі «Налаштування»), натисніть «Домашня сторінка» і відключіть перемикач. Дуже просто.

Як зберегти сайт у форматі PDF

Як уже згадувалося вище, Chrome дозволяє зберігати сторінки на телефоні для перегляду в автономному режимі. Але що, як ви хочете відправити збережену сторінку комуась або зберегти її в папці завантажень? Комбінуючи функцію загального доступу Chrome і функцію Android «Друк у форматі PDF», цього можна досягти без будь-яких додаткових інструментів.

Знайдіть сторінку, яку ви хочете завантажити, а потім натисніть кнопку «Поділитися» в головному меню. Виберіть «Друк» в загальному меню і змініть принтер на «Зберегти як PDF». Потім просто натисніть синю кнопку, щоб завантажити файл. Так як ви отримаєте PDF, його можна буде відкрити практично на будь-якому комп’ютері, телефоні або планшеті.

Як збільшити текст на будь-якому сайті

У багатьох випадках сайти, оптимізовані для мобільного перегляду, не дозволяють користувачу збільшувати і зменшувати масштаб вручну. У кращому випадку це може дратувати, а в гіршому – шкодити зору користувачів. На щастя, Chrome може вирішити цю проблему.

Просто відкрийте налаштування Chrome, натисніть «Доступність» та встановіть прапорець «Примусово увімкнути масштабування». Тепер ви можете збільшити будь-яку сторінку!

Пошук на сторінці в Google Chrome

При використанні пошуку Chrome «Знайти на сторінці» вам не потрібно натискати стрілки вгору або вниз багато разів, щоб ознайомитись з результатами. Замість цього ви можете провести вгору і вниз по правій панелі, щоб швидко прокрутити результат.

Як дезактивувати або активувати повідомлення на сайті

Сайти можуть запитувати відправку повідомлень на ваш пристрій, але не завжди зрозуміло, як можна дезактивувати цю можливість пізніше. Якщо вам набрид якийсь сайт, що відправляє вам повідомлення, ви можете легко відмовитися від них.

Натисніть кнопку меню в правому верхньому куті Chrome, натисніть «Налаштування» і виберіть меню «Повідомлення». Звідси ви можете перемикати всі типи повідомлень Chrome, включаючи ті, що відправляються самим Chrome (завантаження, елементи управління мультимедіа тощо).

Як вимкнути звук на сайті в Google Chrome

Передбачається, що Chrome на Android блокує автоматичне відтворення звуку на сайтах, але деякі сайти знаходять способи для обходу заборони. Особливо це стосується реклами. Ви можете заблокувати відтворення звуку на всіх сайтах, крім кількох обраних.

Можна зробити і навпаки – залишити звук на всіх сайтах, крім пари найдокучливіших. Для цього відкрийте налаштування Chrome і перейдіть до «Налаштування сайту», далі «Звук». Зверху є універсальний перемикач і ви можете додати додаткові правила, натиснувши кнопку «плюс».


Не пропустіть