11 секретних функцій Mozilla Firefox, про які знали тільки досвідчені користувачі

У своєму офіційному блозі компанія Mozilla розповіла про 11 секретних (маловідомих) функцій браузера, які дозволяють використовувати Firefox «як професіонал». Насправді, розробники згадали приховані опції для просунутих користувачів, які не лежать на поверхні інтерфейсу.

Серед згаданого в статті є як функції зі свіжих оновлень, так і досить старі можливості.

Відправка вкладок між браузерами Firefox на різні пристрої користувача. Наприклад, ця опція стане в нагоді, щоб продовжити на смартфоні розпочату за комп’ютером роботу. Потрібно лише увійти в один і той же обліковий запис.

Пошук по вкладках. Якщо в адресний рядок додати знак «%», браузер буде виконувати пошук по всіх відкритих вкладок – навіть з різних вікон. Такий же трюк працює із закладками (потрібен знак «*») і з історією ( «^»).

Миттєве створення скріншота. Якщо викликати контекстне меню (правою кнопкою миші), з’явиться опція для створення скріншота – це стане в нагоді людям, які забувають потрібні комбінації. При бажанні, кнопку створення скріншота можна вивести в панель управління браузера.

Відкриття закритих вкладок. Щоб заново відкрити закриті вкладки, потрібно скористатися комбінацією Ctrl (або Command на Mac) + Shift + T. Повторні натискання відкривають вкладки в хронологічному порядку.

Pocket для збереження важливих статей. Праворуч від адресного рядка є іконка сервісу Pocket, що дозволяє зберігати статті для подальшого читання і їх синхронізації між пристроями.

Відео в режимі «Картинка в картинці». Поверх будь-якого ролика Firefox додає кнопку активації режиму «Картинка в картинці», щоб відео відображалося в плаваючому мініатюрному віконці поверх всіх вкладок.

Віртуальна піпетка. В панелі інструментів браузеру є віртуальна піпетка, яка дозволяє отримати HEX-код вмісту кожного пікселя. Це незамінна річ для дизайнерів.

Швидке видалення історії. На відміну від стандартного функціоналу, ця опція не задає користувачеві безліч складних технічних питань. Потрібно лише вказати, скільки (за часом) браузеру потрібно «забути», і він миттєво видалити історію на вказаний термін. Опція «Забути» знаходиться в «Додаткових інструментах».

Менеджер і генератор паролів. У Firefox є вбудований генератор паролів, який створює складні для злому комбінації. Природно, є і менеджер паролів.

Відновлення сеансу. Якщо несподівано зникло світло або з’явився синій екран смерті, виручить опція «Відновлення сеансу» – вона заново відкриє всі вкладки, які були запущені до збою. Ця функція знаходиться в меню «Історія».

Адаптивне контекстне меню. Контекстне меню відрізняється своїм наповненням залежно від того, де користувач його запускає. Наприклад, доступні в ньому пункти відрізнятимуться, якщо запускати його на сайті, зображенні або в адресному рядку.


Не пропустіть