Звук марсіанського землетрусу записали на диктофон

Апарат NASA InSight за допомогою сейсмометра SEIS зафіксував ці унікальні звуки через півроку перебування на Марсі

Аудіозапис сейсмічної активності на Марсі записав апарат InSight за допомогою надчутливого сейсмометра. Запис був опублікований Американським аерокосмічним агентством НАСА.

Цей модуль на Марсі займається вивченням складу грунту Червоної планети і її внутрішньої будови. Інструмент розробило французьке космічне агенство для того щоб вимірювати на Марсі сейсмічні показники. Вони допоможуть краще зрозуміти його структуру.

Вчені хочуть проаналізувати, як з’являються сейсмічні хвилі і як вони проходять через оболонки Марса, визначивши таким чином глибину і склад кожного з його шарів. Однак Червона планета виявилася напрочуд тихонею після того, як в грудні 2018 року сейсмометр був встановлений за допомогою роботизованої руки InSight.

Аж до квітня 2019 року на Марсі не було землетрусів (або в даному випадку марсотрусів), перша сейсмічна активність була зафіксована лише 6 квітня.

Два найбільш характерних марсотрусів відбулися 22 травня (173-й сол місії) і 25 липня (235-й сол). Оскільки ці звуки значно нижчі діапазону, який може бути вловлений людським вухом, вони були злегка оброблені і прискорені, щоб їх можна було почути через навушники. Сейсмічна активність на 173-й сол склала близько 3,7 бали, а на 235-й сол – близько 3,3 бали.

Попередній аналіз звуків передбачає, що марсіанська кора – щось середнє між земною і місячною.

Крім марсотрусів, вчені зафіксували й інші звуки: пориви вітру та дещо невизначені шуми. Цей дивний шум записаний відразу після заходу сонця, його, швидше за все, видають механізми всередині сейсмометра, які стискаються при охолодженні. Це схоже на те, як «цокає» двигун автомобіля після того, як він вимкнений і починає охолоджуватися.

Джерело trashbox.ru soundcloud.com

Не пропустіть