Компанія Joby Aviation здійснила прорив у сфері повітряного транспорту, успішно завершивши випробувальний політ на водневому двигуні протяжністю 842 кілометри. Це досягнення демонструє потенціал для регіональної авіації без викидів.
Joby Aviation повідомила, що її літак з електричним вертикальним зльотом і посадкою (eVTOL), який працює на водні, успішно подолав відстань 523 милі (841,7 км). Єдиним побічним продуктом цього прототипу є водяна пара, що робить його абсолютно екологічно чистим.
Цей політ став першим у своєму роді для eVTOL на рідкому водні. Компанія Joby зберегла більшість конструктивних особливостей свого електричного повітряного таксі, але замінила частину батарей на паливний бак, здатний зберігати до 40 кілограмів рідкого водню. Електроенергія, вироблена паливними елементами, живить шість електродвигунів повітряного таксі, а батареї забезпечують додаткову потужність під час зльоту та посадки.
Joby Aviation планує розпочати комерційну експлуатацію свого повітряного таксі вже у 2025 році. EVTOL не потребує злітно-посадкової смуги та має запас ходу до 100 миль (161 км), що робить його ідеальним для коротких поїздок, таких як з дому до аеропорту. Якщо водневі моделі будуть запущені у виробництво, це може призвести до появи міжміської авіації без викидів, що стане швидшою альтернативою подорожам на автомобілі або традиційних літаках.
Основною проблемою для реалізації цього бачення є отримання достатньої кількості рідкого водню з екологічно чистих джерел. Проте засновник і генеральний директор Joby Джобен Бевірт впевнений, що уряди підтримають постачання та розповсюдження “зеленого” водню. США вже виділили 7 мільярдів доларів на створення хабів зеленого водню по всій країні в рамках закону про інфраструктуру.
“Світ переходить до водневої економіки, і авіація є однією з найважливіших сфер застосування цього “зеленого” водню”, – сказав Бевірт.