Згідно з останніми даними, отриманими в ході досліджень, зарядка смартфона у спальні впливає на секрецію мелатоніну, що може призвести до розвитку серйозних захворювань. Вчені стверджують, що організм добре виробляє мелатонін у темряві. Цей гормон називають “гормоном молодості”, і у випадку зниження його рівня сповільнюються процесу обміну речовин.
Варто також зазначити, що мелатонін є потужним антиоксидантом, що допомагає у збереженні тонусу шкіри, зберігає здоров’я волосся та нігтів, а також покращує якість сну. У випадку, якщо ви заряджаєте мобільний телефон чи планшет у спальні, це має негативний вплив на вироблення мелатоніну в організмі, через що може порушитися обмін речовин, внаслідок якого часто розвивається ожиріння, діабет і ряд інших захворювань.
В ході дослідження було продемонстровано, що у режимі очікування значення електромагнітного випромінювання смартфона складає 2.3 мГс, а при увімкненні воно збільшується до 3.4 мГс. Окрім цього, значення електромагнітного випромінювання на відстані 5, 10 та 15 сантиметрів складає 1.0, 0.5 та 0.3 мГс відповідно, тобто, чим більша відстань від вас до вашого пристрою, тим меншим є вплив електромагнітного випромінювання.
Вчені радять вимикати смартфон під часу сну. У випадку, якщо ви не маєте можливості це зробити, не варто брати його з собою в ліжко, залишати на зарядці чи класти поруч з собою у ліжку. Слід розуміти, що навіть якщо підключений до мережі телефон не використовується, він генерує невелику кількість електромагнітного випромінювання.