Rutube недоступний після кібератаки. Змі стверджують, що сайт «не підлягає відновленню»

Російський пропагандистський відеосервіс RuTube вже другий день залишається недоступним, а його Telegram-канал заговорив українською мовою. Про це пише голова Мінцифри Михайло Федоров.

Вранці 9 травня хакери атакували російський відеохостинг Rutube, який позиціонує себе як заміну Youtube і куди після початку війни переїхало багато російських продержавних телеканалів. Інформація про це з’явилася в телеграмі компанії о 7-й ранку. Також повідомлялося, що оперативна група реагування працює над відновленням доступу до сервісу.

Протягом усього дня в каналі компанії з’являлися повідомлення про те, що на сайті ведуться відновлювальні роботи, о 20:04 компанія заявила, що кібератака стала найбільшою в історії сервісу. На думку представників сервісу, вона була дорогою, заздалегідь спланованою. Тим не менш, сайт досі недоступний.

За словами джерела The Village близького до команди Rutube, атака почалася близько п’ятої ранку, в результаті дій хакерів був «цілком видалений код сайту», і тепер відеосервіс «не підлягає відновленню». Зазвичай на такий випадок передбачені бекапи, але в конкретній ситуації проблема, мабуть, у тому, що в сервісі досі не розуміють, чи має хакер, як і раніше, доступ до системи чи вже ні. Відеоконтент в результаті атаки не постраждав. На думку джерела, така кібератака стала можлива через витік кодів доступу до сайту.