З МКС прийшли світлини загадкового світлового явища

8 жовтня астронавт Томас Песке (Thomas Pesquet), перебуваючи на МКС, зробив світлину, на якій зображене загадкове світлове явище. На зображенні вище добре видно яскравий синьо-білий спалах.

По фото може здатися, що це якийсь вибух, але ніякого вибуху на Землі не було. Імовірно, ця «короткочасна світлова подія» була викликана блискавкою, яка вдарила вгору в верхніх шарах атмосфери планети.

Під час сильної грози на висоті від 30 до 90 кілометрів в атмосфері можуть з’явитися так звані спрайт – незвичайні блискавки різних форм і кольорів. Вони досягають 100 км в діаметрі і «живуть» менше ніж 100 мс. Для виникнення такого візуального ефекту блискавка повинна поширитися через негативно заряджену область грозових хмар, перш ніж досягне позитивної області нижче. Якщо так відбувається, то блискавка вдаряє вгору, викликаючи блакитне світіння від молекулярного азоту.

Цікаво, що відносно недавно вчені не були впевнені в існуванні подібного явища. Вперше цей феномен вдалося зафіксувати в 1989 році. Також варто відзначити, що явища такого типу дуже складно відобразити на фотографіях з Землі.

Джерело slashgear
Не пропустіть