Yara – перший у світі самокерований електричний контейнеровоз

Компанія Yara представила судно Yara Birkeland, попередню інформацію про яке було опубліковано наприкінці серпня. Це перший у світі автономний, повністю електричний контейнеровоз. Наразі він готується до свого першого рейсу вздовж південного узбережжя Норвегії.

Починаючи з наступного року, судно завдовжки 80 метрів візьме на себе перевезення вантажів між заводом Yara у Порсгрунні та експортним портом у Бревіку. Відстань між цими точками – приблизно 14 км.

За попередньою оцінкою, використання Yara Birkeland скоротить викиди вуглецю на 1000 тонн на рік, що еквівалентно 40 000 рейсів автомобіля з дизельним двигуном за маршрутом, що зв’язує зазначені вище пункти. Після двох років тестування судно планується перевести на повне самоврядування.

Корабель заряджатиме батареї, рухатиметься, завантажуватиме та вивантажуватиме вантаж без участі людини. Виявляти та розпізнавати об’єкти, наприклад, човни на воді, буде комплекс датчиків. Інформація, що надходить з них, дозволить комп’ютеру вирішувати, як чинити, щоб уникнути зіткнень. Очікується, що система працюватиме краще за ручну, оскільки в ній відсутній людський фактор, який сьогодні є причиною багатьох нещасних випадків.

Судно, яке спочатку здійснюватиме два рейси на тиждень, може одночасно перевозити 120 20-футових контейнерів із добривами.

Акумулятори контейнеровоза поставила швейцарська компанія Leclanche. Місткість батареї дорівнює 7 МВт·год, що еквівалентно 100 електромобілям Tesla.

Джерело Reuters
Не пропустіть