Японська фірма Hitachi Zosen презентувала новий твердотіловий акумулятор, який володіє рекордною місткістю 1000 міліампер-годин. Це в сім разів більше, ніж у попереднього такого джерела живлення їх виробництва, пише AMPERCAR.com.
Зазначається, що головною перевагою твердотілових акумуляторів є їх можливість працювати в широкому діапазоні температур. Нова розробка зберігає повну працездатність при температурах від -40 до +100 градусів за Цельсієм. Якщо перше важливо взимку, то друге означає, що такі акумулятори не бояться перегріву та допускають надшвидку зарядку електричною енергією високої потужності.
Для тестування свого акумулятора, виробник домовився з Японським космічним агентством про посилання його на Міжнародну космічну станцію, де він послужить джерелом харчування для розташованої зовні відеокамери.
Місткість в 1000 міліампер-годин є рекордною, але поки її не можна порівняти з місткістю літій-іонних акумуляторів, що використовуються в електрокарах. Так, в елемента 2170 в Tesla Model 3 цей показник становить 5000, а в нових акумуляторах 4680 він буде ще істотно більше. Так, великі призматичні акумулятори, наприклад такі як Ultium для нових електрокарів General Motors, мають в сотні разів більшу місткість.
При цьому напруга твердотілового елемента живлення Hitachi Zosen одно 3,65 вольта, що майже не відрізняється від стандартного напруги літій-іонних акумуляторів. Іншими словами, п’ять нових елементів могли б замінити один елемент від Tesla Model 3.
За теорією, з таких твердотілових елементів живлення можна було б зібрати батарею для електромобіля, просто збільшивши в ній кількість акумуляторів у п’ять разів. На жаль, зараз невідомі розміри й вага новинки від Hitachi Zosen та не можна уявити, якою могла б вийти ця батарея.
Батареї з твердотілових акумуляторів є давньою мрією багатьох автовиробників. Так, за чутками Toyota готується представити такий електрокар вже цього року.