Японський супутник встановив світовий «антирекорд» висоти польоту

Його використання дозволить вченим і дослідникам з усього світу отримувати деталізовані зображення Землі

Велика висота орбіти забезпечує супутникам хороший огляд, але при цьому знижує деталізацію фотографій. Вирішити проблему вдалося японським інженерам, які створили перше покоління «низколетящих» сателітів. Попри низку технічних складнощів, пов’язаних з високою щільністю атмосфери, перша з новинок успішно завершила цикл випробувань.

Під час випробувань супутник TSUBAME, розроблений японським агентством аерокосмічних досліджень JAXA, зумів досягти наднизької для даного класу обладнання висоти в 167,4 кілометра, завдяки чому був занесений в Книгу рекордів Гіннесса. В повітрі апарат протримався сім днів, протягом яких вів зйомку поверхні Землі. Головною проблемою, з якою зіткнулися розробники, став високий опір атмосфери, що приводить до стрімкого руйнування корпусу апарату, тому TSUBAME був виготовлений зі стійких до окислення матеріалів.

«Я думаю, що нам вдалося створити цей безпрецедентний супутник, здатний підтримувати орбіту на наднизькій висоті, завдяки систематичним і фундаментальним технологіям, якими ми володіємо для розробки і експлуатації штучних супутників, включаючи наш багаторічний досвід роботи з іонним двигуном, а також завдяки високому рівню науки і техніки, яким ми маємо в своєму розпорядженні в Японії », — заявив Сасакі Масанори, керівник проекту.

Тепер компанія планує приступити до створення серії подібних апаратів. Їх використання дозволить вченим і дослідникам з усього світу отримувати деталізовані зображення Землі, якість яких помітно перевищує нині доступні.

Джерело newatlas

Не пропустіть