Як зменшити платіжки за світло на кілька сотень, правильно використовуючи гаджети та техніку

Платіжки за світло в Україні ростуть, тарифи нещодавно підняли, тому треба економити. В осінньо-зимовий період енергоспоживання зростає в рази. Через те, що надворі раніше темніє, доводиться частіше вмикати освітлювальні прилади. А у деяких споживачів на постійній основі працюють ще й електричні обігрівачі. Тож платити за електроенергію доводиться чимало.

На щастя, є кілька способів, за допомогою яких можна заощадити на цьому енергоресурсі. У Міненергетики стверджують, що впровадивши у своє життя кілька простих звичок, можна зменшити кількість спожитої електроенергії навіть на 1100 кВт*год за рік. В грошовому еквіваленті це близько 4 750 грн або кілька сотень щомісяця.

Як заощаджувати на електриці?

Спеціалісти Міністерства енергетики поділилися найефективнішими лайфхаками для зменшення використання електрики:

  1. Замініть лампи розжарювання на LED-лампи. Таким чином можна зменшити споживання електроенергії в 10 разів. До прикладу, якщо ви заміните бодай 5 звичайних ламп потужністю 60 Вт на LED-лампи по 9 Вт, за рік можна буде заощадити до 680 кіловатів.
  2. Вчасно вимикайте світло та електроприлади. Якщо користуватися світлом лише за потребою і не залишати у порожніх кімнатах увімкнені світильники, можна заощадити близько 90 кіловатів за рік. Чимало енергії споживають також різноманітні електропристрої, перебуваючи в режимі очікування. Вимикаючи їх з мережі ви скоротите своє річне споживання ще на 138 кіловатів.
  3. Виймайте з розеток зарядні пристрої. Виявляється, навіть якщо ви не заряджаєте телефон, планшет чи будь-який інший гаджет, але залишаєте зарядку у розетці, вона все одно споживає електроенергію. Ті, хто про це знає, можуть протягом року зекономити близько 26 кіловатів.