Екран телевізора потребує регулярного очищення. За останнє десятиліття відбувся стрибок у розвитку галузі – з’явилися інноваційні екрани з високою роздільною здатністю. Старі методи очищення поверхні втратили актуальність – деякі з них зараз можуть тільки нашкодити.
Вам знадобиться лише кілька хвилин, щоб очистити екран телевізора. Використання неправильного методу може призвести до незворотного пошкодження та звести нанівець будь-яку гарантію, кажуть експерти.
Як часто потрібно чистити телевізор
Очищуйте екран телевізора раз на тиждень, щоб уникнути накопичення пилу, мікробів та відбитків пальців. Найкраще у цьому допоможе серветка з мікрофібри або спеціальна ганчірка.
Поради щодо чищення екрану телевізора:
Дотримуйтесь інструкцій виробника, особливо якщо на телевізор ще діє гарантія, щоб не зробити нічого, що може призвести до її анулювання.
- Ніколи не розпилюйте мийний засіб безпосередньо на екран телевізора.
- Уникайте агресивних хімічних речовин.
- Завжди використовуйте м’яку тканину, щоб протирати екран телевізора. Груба тканина або паперовий рушник можуть подряпати екран.
Як очистити LED, LCD, OLED, QLED і плазмові екрани
Щоб не пошкодити екран телевізора, утримайтеся від використання таких речовин як аміак (міститься в деяких засобах для чищення скла), спирт і ацетон.
Незалежно від того, чи є у вас РК-, LED- чи OLED-телевізор чи старий плазмовий екран, дотримуйтесь цих кроків, щоб безпечно боротися з пилом і відбитками пальців:
- Вимкніть телевізор. Легше побачити та видалити смуги, коли екран чорний.
- Використовуйте м’яку суху тканину з мікрофібри, призначену для обережного очищення та видалення плям з окулярів, мобільних телефонів і об’єктивів камер.
- Експерти рекомендують використовувати попередньо зволожену серветку для електроніки, щоб акуратно видалити плями з екрана телевізора. Ніколи не розпилюйте нічого безпосередньо на екран. Це може безповоротно пошкодити прилад.
- Щоб очистити телевізор, не залишаючи смуг, протріть екран спочатку в одному напрямку (горизонтально або вертикально), а потім протріть його вдруге в протилежній траєкторії.
Ганчіркою з мікрофібри проведіть по кнопках і задній частині телевізора, щоб зібрати пил із вентиляційних отворів. Для видалення пилу з вентиляційних отворів, портів і кабельних з’єднань можна також використовувати м’яку щітку для пилу та низький рівень всмоктування.
Уникайте використання попередньо оброблених серветок для пилу. Вони мають жирне покриття, яке чудово збирає пил на дерев’яних меблях, але може залишати розводи на екрані телевізора.
Як почистити пульт
- Пульти можуть накопичувати пил, розлиту їжу, крихти та велику кількість мікробів. Крім того, між кнопками часто застрягає сміття, що перешкоджає належній роботі.
- Вийміть батареї та закрийте кришку відсіку.
- Злегка постукайте пультом, тримаючи його кнопками вниз, щоб видалити будь-які крихти чи сміття, що застрягли в щілинах.
- Візьміть попередньо змочену дезінфікуючу серветку і добре її відіжміть. Зверніть особливу увагу на кнопки та вузькі місця навколо них, скориставшись зубочисткою або зубною щіткою, щоб отримати доступ до крихітних щілин.
- Почекайте, поки пульт висохне, а потім поверніть батареї у відсік.