Як обрати дизайн інтер’єру та не пожалкувати

Аби квартира стала вашим справжнім домом, до її оформлення треба докласти багато зусиль. Потрібно запланувати зонування, підібрати відтінки шпалер та фіранок. Навіть колір підставок під горнятка має значення!

Звичайно ж, ви можете замовити дизайн інтер’єру у кваліфікованих фахівців. Однак, навіть попри роботу з дизайнерами, ви повинні скласти власне уявлення про майбутній дім. Бо це ваша оселя! Тримайте підказки, як це зробити.

Опишіть, яким ви бачите свій будинок чи квартиру

Зазвичай клієнти дизайнерів та будівельних компаній описують свій майбутній дім загальними прикметниками — сучасний, затишний, романтичний, практичний. Для початку цього достатньо. Далі ж варто деталізувати свої фантазії, для чого радимо використовувати готові референси з інтернету.

Ви можете або повністю повторити знайдений приклад дизайну інтер’єру у Львові, або ж поєднати декілька. Намагаючись намалювати в уяві чи на папері вигляд власної оселі, обов’язково:

  • враховуйте планування квартири чи будинку — наприклад, прованський стиль може виявитися не дуже доречним для маленької студії, оскільки зробить її ще меншою;
  • складайте приблизний кошторис — буде сумно, якщо нафантазований вами дизайн інтер’єру виявиться занадто дорогим, тому краще відразу раціонально оцінювати свої можливості.

І головне: не поспішайте, відведіть на пошуки ідей вдосталь часу. Іноді таке завдання забирає навіть не місяці, а роки, і це абсолютно нормально. Адже ви створюєте будинок своєї мрії.

Врахуйте вихідні параметри приміщення

Зазвичай дизайнери створюють дизайн інтер’єру, відштовхуючись від особливостей приміщення. Довіряйте їх досвіду. Наприклад:

  • у вашій кімнаті високі стелі — замислитесь щодо антресолі з ліжком — так навіть в однокімнатній квартирі ви можете отримати простору вітальню та заховану зону для сну;
  • ваш заміський будинок оточений ялинками — не сумнівайтесь, найбільше йому пасуватиме оформлення в карпатському стилі — багато дерева та кольорові вовняні коцики;
  • оформлюєте маленьку студію — дивіться у бік світлого скандинавського, мінімалістичного японського стилю або використайте джапанді — стиль, який поєднує риси обох попередніх.

Пов’яжіть архітектуру будівлі та інтер’єр

Погодьтесь, не дуже логічно робити всередині українського сільського будиночка дизайн у стилі хай-тек. Однак сучасну побутову техніку завжди можна вдало заховати за панелями, виконаними в будь-якому іншому стилі.

Знову ж, якщо ваша квартира знаходиться в будинку з балконами стилю бароко, вдалим рішенням буде продовжити архітектурну лінію в інтер’єрі. Наприклад, підібрати для кімнат розкішні кришталеві люстри. Так у вас не буде виникати дисонансу при виході з приміщення на балкон.

Де шукати натхнення

Фотографії з інтернету, друковані журнали, блоги дизайнерів — найпередбачуваніші джерела пошуку ідей. Однак не обмежуйте себе — справжні митці радять шукати натхнення у всьому, що вас оточує щодня:

  • Подивіться під іншим кутом на принт плаття вашої колежанки та навколишній пейзаж.
  • Помічайте незвичні текстури в улюблених стравах, довкільних матеріалах.
  • Звертайте увагу на кадри з фільмів та літературні описи.

Наприклад, чому б не придбати для нової оселі таке саме дзеркало, у якому милується власним відображенням героїня вашої улюбленої книги?! Або ж можна зробити в стіні приховані функціональні полички для зберігання інструментів — так само як у бойовиках круті хлопці роблять склади зі зброєю.

Проте, яку б ідею для інтер’єру ви не придумали, обов’язково знайдіть професійних майстрів для втілення ваших задумів у життя. Бо якщо ламінат під ногами буде скрипіти, кран відпаде вже через тиждень, а в спальні з’явиться пліснява — ситуації не врятує навіть найкрутіший дизайн.

 


Не пропустіть