Xiaomi Mi 9T Pro отримав топовий Qualcomm Snapdragon 855 і виїзну камеру: повний огляд смартфона

В Xiaomi не перший рік практикують випуск максимального числа смартфонів для створення відчуття різноманітності. Тактика не обійшла стороною і Mi 9T з виїзною фронтальною камерою. В оновленій Pro-версії девайс отримав топовий Qualcomm Snapdragon 855. Але чи достатньо цього для отримання статусу флагманського продукту?

У зовнішності продовжили розвивати ідею з градієнтними візерунками: задня кришка отримала малюнок з неоновими смужками, які розходяться до торців. Середня частина глибокого чорного кольору не змінює відтінок навіть під сонцем. Малюнок переливається тільки на світлі, в тіні смартфон залишається темним з ненав’язливою синевою по краях.

Потрійну основну камеру помістили по центру. Основний блок виступає на пару міліметрів, а верхнє окреме «вічко» – всього лише на півміліметра. Для ощадливих користувачів в комплект поставки включений несподівано приємний чохол, що закриває виступаючу камеру.

Накладка зроблена з хорошого пластику з софт-тач покриттям. Це відмінне поєднання жорсткості і зручності експлуатації. Перехід від закругленої задньої кришки до торців плавний. Глянсеве покриття бічної рамки якісне: через півтора тижні інтенсивної експлуатації поверхня як нова. Розташування елементів стандартне, за винятком декількох моментів. По-перше, лоток для сім-карт знаходиться знизу. По-друге, всупереч моді на відмову від аудіоджека, відповідний роз’єм помістили зверху. І на десерт, головна фішка – виїзна з верхнього торця фронтальна камера.

Механізм фронтальної камери спрацьовує приблизно за секунду і розрахований на 300 000 циклів. Розкрита камера захищена від поломки механізму: швидко складається при надмірному натисненні або ударі. Виїзний блок підсвічується синім.

Ті ж світлодіоди виконують роль LED-індикатора. Трюк з камерою дозволив зробити верхню і бічні рамки рівномірно тонкими і акуратними. Знизу в два рази товще підборіддя, за яким ховається шлейф дисплея. Це проблема багатьох смартфонів з мінімально можливою товщиною рамок, не дуже флагманських.

Інші характеристики дисплея типові для сегмента: 6,39-дюймовий AMOLED з роздільною здатністю 234 ×1080 і щільністю 403 PPI. Колірна температура і контрастність регулюються через настройки. Мінімальна яскравість на рівні 2 кд/м² – це ідеальний показник. Максимальна тримається на рівні 415 кд/м² з можливістю розгону до 600 кд/м² в автоматичному режимі. Також в наявності режим зниженої пульсації підсвічування DC Dimming.

Але і без цього дисплей не викликає дискомфорт навіть на мінімальному рівні яскравості. Як і належить сучасному смартфону з AMOLED, Mi 9T Pro підтримує постійне відображення часу і дати. На вибір запропоновано 16 різноманітних скінів, серед яких зустрічаються і кольорові варіанти.

Оптичний сканер відбитків пальців інтегрований в дисплей. На розпізнавання йде 1 секунда. Це трохи повільніше за класичні ультразвукові дактилоскопи, але набагато швидше за ранні підекранні сканери. Помилки виникають вкрай рідко і, як правило, пов’язані з невірною постановкою пальця. Єдина особливість технології – неможливість установки захисних плівок і скла.

Основна камера складається з трьох модулів: звичайного на 48 Мп, телеоб’єктива на 8 Мп і ширококутного на 13 Мп. Всі модулі без оптичної стабілізації. Денні кадри виглядають відмінно: яскраво і деталізовано. Автофокус спрацьовує швидко і точно.

Особливо хочеться відзначити роботу HDR: камера промальовує всі тіні і справляється із підсвічуванням. В умовах недостатньої освітленості софт задирає світлочутливість ISO, що призводить до появи шумів, а в деяких випадках і до ефекту акварелі.

Всі вади оптики особливо помітні на знімках з метро.

Начинка

Як у інших смартфонів Xiaomi, наш герой працює на MIUI 10 на базі Android 9 Pie. Оболонка дуже швидка, будь-які дії виконуються блискавично.

Функціонал не підвів, в списку визначних можливостей:

  • створення клонів додатків,
  • різноманітні жести,
  • установка окремого пароля на вибрані додатки,
  • режим SOS і багато іншого.

Все враження псує вбудована в оболонку реклама та сміттєві повідомлення, які заповнюють статус бар відразу після першої настройки. Все зайве можна відключити, витративши 10-20 хвилин, але далеко не кожен користувач помітить підступ і захоче з ним розбиратися.

Безкомпромісній продуктивності сприяє топовий Qualcomm Snapdragon 855 з трьома кластерами ядер. Перший найпродуктивніший кластер складається з одного ядра, розганяється до 2,84 ГГц для важких однопоточних обчислень.

Слідом ідуть три середніх ядра, які працюють на частотах до 2,42 ГГц. Пам’яті досить по мірках субфлагманських смартфонів: 6 ГБ оперативної і 128 ГБ вбудованої без можливості розширення. Встановлена ​​на чип пасивна система охолодження ефективно розсіює тепло. Акумулятор на 4000 мАг протримався в тесті автономності 16 годин і 29 хвилин. Графік розрядки абсолютно лінійний, що говорить про хорошу якість батареї і відсутність програмних недоліків.

Технічні характеристики:

  1. Екран: 6,39 дюймів, AMOLED, 2340×1080, 403 PPI, Corning Gorilla Glass 5.
  2. Операційна система: MIUI 10 на базі Android 9 Pie.
  3. Чипсет: Qualcomm Snapdragon 855. CPU: Kryo 485 (1×2,84 ГГц+3×2,42 ГГц, 4×1,8 ГГц). GPU: Adreno 640.
  4. Пам’ять: оперативна 6 ГБ LPDDR4x2133 МГц і вбудована 128 ГБ без підтримки карт пам’яті.
  5. Основна камера: потрійна 48 Мп (автофокус, f/1.75) + 8 Мп (автофокус, f/2.4, телеоб’єктив з дворазовим збільшенням) + 13 Мі (f/2.4, ширококутний об’єктив 124.8 °).
  6. Фронтальна камера: 20 Мп (f/2.2).
  7. Акумулятор: 4000 мАг, незнімний, швидка зарядка до 27 Вт.
  8. Габарити: 156,7×74,3×8,8 мм.
  9. Маса: 191 грам.
  10. Слоти: 2 nanoSIM.
  11. Зв’язок: FDD-LTE: (B1/B2/B3/B4/B5/B7/B8/B20/B28), TDD-LTE: (B38/B40), Bluetooth 5, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac (Dual-Band, MU-MIMO), GPS (A-GPS), ГЛОНАСС, BeiDou, Galileo, NFC, USB OTG.

Плюси:

  • Оригінальне оформлення задньої кришки;
  • Вау-ефект виїзноїкамери;
  • Несподівано якісний чохол в комплекті;
  • Флагманське залізо;
  • Гарна автономність;
  • Класичний аудіоджек;
  • Повний комплект бездротових інтерфейсів.

Мінуси: 

  • Вбудована в оболонку реклама.
  • Може не сподобатися, що камери пасують в складних умовах, відсутність підтримки карт пам’яті.