WWDC 2020: що Apple показали на своїй конференції

Сьогодні компанія Apple провела WWDC – конференцію для розробників, на якій, тим не менше, було справді дуже багато цікавого для звичайних користувачів продукції Apple. Особисто мені вона здалася однією з найцікавіших за останні декілька років, тому, не зволікаючи, переходимо до суті.

iOS 14

Після вступного слова Тіма Кука на сцену вийшов Фрейг Кредерігі, який розповів нам про один з найцікавіших програмних продуктів Apple – нову мобільну систему iOS 14. Презентували нову систему під гаслом “Зазвичай найважливіші деталі – найменші”, що означає, що компанія Apple додала велику кількість маленьких нововведень у свою операційну систему, щоб змінити картину в цілому.

Ключові нововведення

На відео, яке було продемонстровано, щоб показати ключові нововведення для робочого столу iOS, ми побачили нові маленькі віджети, новий інтерфейс папок та багато іншого. Так, ви правильно зрозуміли – віджети тепер можна додавати прямо на робочий стіл, і тепер, затиснувши іконку програми, можна побачити, які віджети вона дозволяє додати прямо на робочий стіл.

Автоматичне групування додатків

Досить цікавою, але не всім потрібною фішкою є “Бібліотека додатків”. Це функція, яка дозволяє автоматично створити папки з програмами за розділами, після чого вони будуть на окремому робочому столі, який буде в кінці вашого списку робочих столів. Папки будуть формуватись у автоматичному порядку, а зверху буде поле пошуку, недавно додані папки і папка “з програмами, які ви, можливо, хочете відкрити зараз”. Вона, вочевидь, буде формуватись на основі поведінки користувача.

Віджети

Після цього нам детальніше розповіли про віджети. Компанія Apple додала віджети розміром віджети різних розмірів, але, вочевидь, вони всі мають бути в єдиному стилі. Для всіх сервісів та програм Apple віджети, звісно, вже готові. Що цікаво, віджети можуть мінятися протягом дня, якщо ви налаштуєте це відповідним чином.

Режим “Картинка в картинці”

Нарешті iPhone отримав режим “Картинка в картинці”, якого всі так чекали. Тепер відео автоматично переходить в цей режим при поверненні на робочий стіл, після чого це вікно можна перетягувати по всьому екрану та змінювати його розмір. Що цікаво, у випадку, якщо ви свайпнете відео вбік, аудіо продовжить відтворюватися. Цікаво дізнатися, як це буде узгоджено з YouTube, оскільки “Картинка в картинці” та відтворення зі згорнутим відео – це фішки підписки YT Premium, яку компанія пропонує за окрему оплату.

Siri

Голосовий асистент Siri отримав декілька покращень. Тепер він при виклику займає набагато менше місця, є можливість попросити Siri почати записувати аудіоповідомлення, а також новий універсальний перекладач, який, як запевняє Apple, має дозволити двом людям, які не можуть порозумітися, спілкуватись без перекладача, кожен своєю мовою.

Messages

Тепер трішки про мобільні сервіси Apple. В мобільний додаток “Messages” (донедавна “iMessage”) додали можливість прикріплювати чат. Також Apple переробила деякі фішки з Memoji, додавши маск для лиця. Тепер в Messages є можливість відповісти на конкретне повідомлення у груповому так, щоб було видно, на яке саме повідомлення ви відповіли (як у Telegram).

Apple Maps/CarPlay

В Apple Maps додали новий інтерфейс для пошуку цікавих місць, онлайн-гідів, які куруються реальними людьми, та велосипедні маршрути. Що цікаво, додали також маршрути для електротранспорту, причому робили це у співпраці з BMW та Ford. В CarPlay також додали нову категорію додатків, яка називається “Зарядка електротранспорту”, та інші.

Тепер ваш iPhone можна використовувати, як ключ для розблокування дверей автомобіля. BMW 5 серії 2021-го року стане першим автомобілем з цією фішкою. Що цікаво, ця функція, яка отримала нехитру назву “Ключ для автомобіля”, буде доступна і на iOS 13. Також ключі для автомобіля можна буде переслати через Apple Messages.

App Store

App Store також зазнав змін. Apple додала “кліп програми”, що, по факту, є можливістю спробувати маленьку частину функцій додатку, не завантажуючи його. По суті, це повторення функції “instant app”, що можна вільно перекласти, як “миттєвий перегляд програми” для Android. Переглянути такий кліп програми можна буде, використовуючи посилання з інтернету, повідомлення, карт, NFC-мітки чи QR-коду. Що цікаво, “кліпи програм” займають менше 10 МБ.

iPad OS 14

Нова операційна система для iPad отримає підтримку деяких нових віджетів для iOS, кращі бокові меню та випадаючі списки для додатків, оновлений компактний дизайн Siri та покращене меню відтворення музики. Тепер під час дзвінка як на iPad, так і на iPhone меню дзвінка компактне і відображається у верхній частині дисплея. Пошук на iPad також був перепрацьований, і тепер він має виконувати функцію “універсального пошуку”, тобто ви можете шукати як додатки, так і контакти, документи та інше, причому можна відразу переходити на результати пошуку у Safari. Те, чого чекала дуже велика кількість користувачів – тепер можна встановити імейл-клієнт та браузер за замовчуванням.

Apple Pencil

Функціональність Apple Pencil також отримала покращення. Тепер можна вводити текст у будь-яке поле за допомогою Apple Pencil, після чого система сама оцифрує його – ця фішка називається “Scribble”. Що цікаво, “Scribble” може розпізнавати при введенні різні мови одночасно (поки невідомо, які саме, але нам показали на прикладі китайської та англійської мов).

AirPods

Важко сказати, на якому програмному забезпеченні працюють AirPods, але ми точно знаємо, що воно отримало нові фішки. Тепер навушники автоматично підключаються між девайсами, які синхронізовані через iCloud.

AirPods Pro тепер можуть надати “досвід перебування у кінотеатрі” завдяки об’ємному звучанню. Для цього, що цікаво, будуть використовуватись дані про рухи вашої голови та екрану вашого девайса. Є підтримка Spatial Audio, звуку 5.1, 7.1, і навіть Dolby Atmos.

Watch OS 7

Годинники Apple також отримали багато покращень. Тепер можна додавати циферблати від друзів, з сайтів та у мобільних додатках. Тепер можна просто затиснути циферблат, який ви створили, після чого ним можна буде поділитися з другом чи навіть у соцмережах. При цьому досить дивно, що користувачі можуть створювати власні циферблати, а розробники додатків – все ще ні.

Додаток “Фітнес” тепер називається “Активність”. Тепер у Watch OS є можливість відстеження сну, причому на рівні системи, не використовуючи окремі додатки. Також покращили будильник на Apple Watch, щоб він точно розбудив лише вас, а також додали трекінг дихання для аналізу сну. Коли користувач миє руки, годинник автоматично фіксує це і починає зворотній відлік, при цьому подаючи тактильний та звуковий сигнал, коли таймер добігає кінця.

Конфіденційність

ІТ-гіганти останнім часом дуже зациклились на конфіденційності даних користувачів, причому Apple особливо вирізняється в цьому плані, і так, ця конференція не стала винятком. Тепер є можливість надавати “приблизну геолокацію” тим додаткам, які не обов’язково мають її знати. Також є можливість відстежити те, які програми останнім часом використовували вашу камеру та мікрофон.

Справді важливим нововведенням тепер є обов’язковий запит програмою щодо збору даних про вас для персоналізованої реклами. Ще однією важливою фішкою стало те, що тепер можна змусити розробника демонструвати дані, які він збирає про користувачів.

HomeKit

Екосистема “розумного дому” Apple також змінилась. Apple заявила про співпрацю зі світовими виробниками продуктів розумного дому, причому, що цікаво, серед них вказані Google та Amazon, але немає Samsung.

Тепер, відкриваючи додаток “Дім”, ви отримуєте статусну інформацію про те, які пристрої потребують вашої уваги. Для розумних лампочок тепер є можливість адаптивно змінювати колір в залежності від того, як ви налаштуєте цей параметр. Розпізнавання облич тепер працює краще, а також значно покращився аналіз даних з розумних камер відеоспостереження.

tvOS 14

Компанія Apple допрацювала tvOS, додавши багато нових фішок. Інтеграція з продуктами Xbox стала ще тіснішою, оскільки тепер є підтримка контролера Xbox Elite Controller 2 та контролерів Xbox Adaptive. Також Apple додала підтримку “Картинки в картинці”, причому і для AirPlay. Підтримка багатьох користувачів також стала кращою.

Apple TV+

Apple анонсувала нове телевізійне шоу “Заснування”, яке створене за мотивами книги Айзека Азімова та буде ексклюзивом Apple TV+.

macOS Big Sur

Нова операційна система macOS отримала новий дизайн та оновлення для основних програм. Тепер програми, які підтримують Catalyst, набагато більше схожі в плані дизайну на iPad OS. Док також став більше схожий на той, який є в iPad OS. Рядок меню тепер більш прозорий та переймає відтінки шпалер. Тепер у macOS є Control Center, який дуже нагадує мобільні операційні системи.

Тепер в macOS можна додавати віджети, які, що цікаво, можуть бути і з iOS, і це вже явний тренд. Комп’ютерна операційна система Apple отримала ті ж самі фішки, що й нова iOS – покращена програма “Messages”, покращений пошук та можливість створення/редагування Memoji для Mac. “Messages” та програма сервісу Apple Maps для macOS також набагато більше схожі на iOS-додатки.

Mac Catalyst

Це, у першу чергу, важливо для розробників. Нова версія карт Apple та “Messages” – тепер теж Catalyst-програми, тому вони повинні бути копіями відповідних iOS-додатків.

Safari

Тепер у браузері Safari доступні розширення, і їх можна буде завантажити прямо з App Store. Стартову сторінку можна змінити під потреби користувача, в тому числі й додавши фонові зображення на стартову сторінку, є вбудована можливість перекладу, а також можливість дати дозвіл розширенню на один день. Це класична функція зі смартфона “надати доступ на день”/”надати доступ цьому веб-сайту”. Тепер є можливість відкривати необмежену кількість вкладок, змінювати їхній розмір та показувати відповідні іконки вкладок.

Mac (спойлер – перехід на ARM)

Як і очікувалось, компанія Apple на цій конференції повідомила про перехід своїх комп’ютерів на власні системи на кристалі, розроблені на ARM. Нам розповіли багато цікавої інформацію про історію процесорів Apple (наприклад, про те, що потужність виросла у сто разів від появи Apple A4 у 2010-му році), а також про те, що графічні адаптери у iPad стали потужнішими у тисячу разів у порівнянні з першим поколінням iPad.

Зараз десктопні процесори можуть запропонувати достойну продуктивність, але споживають надто багато енергії, і саме це, на думку Apple, виправить перехід на ARM. Також буде покращена безпека, додадуть Neural Engine, система ML та інше. Також компанія сказала про те, що нові чіпсети Apple запропонують справді потужні GPU.

Програмне забезпечення

Безумовно, софт – це найважливіша проблема при переході з однієї архітектури на іншу. Apple заявила, що macOS Big Sur зробить цей перехід “непомітним”. Тепер програми для Big Sur, в тому числі й професійні програми Final Cut Pro та Logic Pro нативно підтримують пропрієтарні чіпсети Apple і будуть працювати на ARM. Вже йдуть спільні роботи з Microsoft для оптимізації Office та з Adobe для оптимізації програм Creative Cloud. Вже є заявлена підтримка Lightroom та Photoshop.

Rosetta 2

Rosetta 2 автоматично “оптимізує” програму “у момент інсталяції” та може робити це на льоту, щоправда, поки невідомо, наскільки швидко. Нам показали, як Rosetta 2 працює з програмою для анімації Maya. Що цікаво, Rosetta 2 може запускати й ігри, що нам показали на прикладі Shadow of the Tomb Raider, причому… в 1080p. Також тепер на Mac можна запускати програми з iPhone та iPad, причому абсолютно нативно, без жодних змін під конкретний процесор (можливо, будуть певні зміни в інтерфейсі).

Developer Transition Kit

Щоб зробити перехід легшим для розробників програмного забезпечення, компанія Apple випустила Developer Transition Kit (тобто засіб переходу для розробників). Він дуже нагадує Mac Mini, але працює на чіпсеті Apple A12Z в парі з 16 ГБ оперативної пам’яті, об’єм внутрішньої пам’яті – 512 ГБ. З коробки буде встановлена бета-версія macOS Big Sur для розробників та Xcode.

Перші Mac на ARM

Компанія Apple планує перевести всі свої комп’ютери на ARM протягом двох найближчих років, а перші Mac на ARM будуть анонсовані вже в кінці цього року.

Конференція виявилася справді цікавою, хоча нам, по суті, не показали жодного апаратного рішення, а виключно програмні (Developer Transition Kit не рахується, бо призначений не для простих користувачів). Тому варто дочекатися презентації Apple, яка буде вже через декілька місяців, і там нам вже мають показати як нові iPhone, iPad і т.д., так і довгоочікувані Mac на ARM.

 


Не пропустіть