Windows 11 погано працює з процесорами AMD

Компанія Microsoft позавчора, 5 жовтня, офіційно релізнула нову операційну систему Windows 11. На жаль, не всім користувачам Windows 11 з процесорами AMD Ryzen вдається приємно використовувати нову ОС. У компанії заявили, що деякі її процесори демонструють понижену продуктивність у Windows 11: у більшості випадків зниження складає 3-5 відсотків, але іноді цей показник може доходити до 10-15 відсотків. AMD планує випустити вирішення проблеми вже до кінця жовтня.

Згідно з даними аналітиків Tom’s Hardware, проблема торкнулась усіх процесорів AMD, які підтримують Windows 11, у тому числі AMD Athlon, Ryzen та EPYC. Зниження продуктивності – наслідок функціональної затримки кешу L3, яка стала більшою приблизно у 3 рази на цих процесорах. Через цю проблему найбільше страждають програми, які залежать від часу доступу до підсистеми пам’яті.

Окрім цього, у AMD зазначили, що UEFI CPPC2 може не планувати потоки з наданням переваги на найшвидше ядро процесора, у результаті чого користувачі можуть спостерігати зниження продуктивності у програмах, що залежать від продуктивності одного або декількох потоків процесора. Найбільш гостро проблема буде відчуватися у власників процесорів, що мають більше 8 ядер та енергоспоживання понад 65W.

Не пропустіть