У щоквартальному документі підтримки Microsoft підтвердила, що починаючи з версії 24H2, Windows 11 більше не буде підтримувати аудіокодек AC-3. Для тих, хто не знає, це аудіокодек, який підтримує багатоканальний («об’ємний») звук, також відомий як Dolby Digital. Однак виробники обладнання все ще зможуть попередньо інсталювати кодек AC-3.
Як наслідок, ви не зможете відкрити файли, що використовують кодек AC-3, за допомогою медіаплеєра в Windows 11 24H2. Насправді більшість потокових платформ і медіакомпаній більше не використовують кодек AC-3, оскільки поступово відмовляються від нього.
Якщо вам потрібно отримати доступ до файлу з кодеком AC-3, ви можете вручну встановити його з Microsoft Store або скористатися стороннім програвачем, який підтримує цей кодек, наприклад, MPV-програвачем.
Крім кодека AC-3, Windows 11 24H2, як повідомляється, також виключає Cortana, WordPad і Steps Recorder.
Windows 11, версія 24H2 (Build 26100.712) стала доступною на каналі Release Preview Channel 22 травня. Вона стане доступною для широкої публіки пізніше цього року, можливо, у вересні або жовтні.
До неї входять наступні кодеки:
Аудіокодек
- MPEG-1, MPEG-2 Audio (наприклад, MP3, MP2)
- Розширене аудіокодування (AAC, M4A)
- Free Lossless Audio Codec (FLAC)
- Apple Lossless Audio Codec (ALAC)
- Waveform (WAV)
- Windows Media Audio (WMA)
- 3GP、3G2
- Адаптивна багатоканальна швидкість (AMR)
Відеокодек
- MPEG-4, H.264
- H.263
- VC-1
- Windows Media Video (WMV)
- DV
- VP8
- Motion JPEG
Пакети кодеків, які можна інсталювати з Microsoft Store
Пакети кодеків додають додаткову підтримку кодеків у Windows. Такі програми, як Media Player, зможуть відтворювати мультимедійні файли, закодовані у цих форматах. Доступні наступні пакети кодеків:
- Розширення відео MPEG-2
Додано підтримку відеоформатів MPEG-1 і MPEG-2. - Розширення відео HEVC
Додано підтримку відеоформату HEVC (H.265). - Розширення відео VP9
Додано підтримку відеоформату VP9. - Розширення відео формату AV1
Додано підтримку відеоформату AV1. - Розширення вебмедіа
Додано підтримку аудіо- та відеоформатів OGG, зокрема формату контейнерів OGG, аудіокодека Vorbis та відеокодека Theora.