Windows 10X: які особливості у нової операційної системи

Коли вона стане доступною для користувачів, невідомо.

Microsoft анонсувала Windows 10X в листопаді 2019 року, коли презентувала публіці ноутбук Surface Neo. Тоді про операційну систему було нічого невідомо, але вчора компанія Microsoft розкрила нові подробиці про її ключові особливості в рамках конференції Developer Day.

Windows 10X — це сучасна ОС, яка створена для пристроїв з двома екранами, таких як Surface Neо, тому весь інтерфейс системи створений для управління пальцем і поділу на два вікна. Microsoft виділила такі основні нововведення Windows 10X:

Швидкі оновлення

На відміну від Windows 10, майбутня ОС дозволить користувачам швидко оновлювати свої пристрої. Оновлення будуть встановлюватися в фоновому режимі, і користувачі зможуть завершити його, просто перезапустивши його. За словами компанії, апгрейди можуть бути встановлені менш ніж за 90 секунд.

Безпека

Windows 10X забезпечуватиме стабільну продуктивність протягом тривалого часу — навіть після кількох місяців використання, пристрій буде працювати так само, як при першому запуску.

«Програми, які користувачі очікують та яким довіряють»

Windows 10X підтримуватиме програми UWP, Win32 та PWA. Microsoft зазначила, що додатки можна встановлювати з будь-якого місця, не обмежуючись Microsoft Store. У Windows 10X усі програми також працюють в  контейнері. Win32 забезпечує сумісність додатків, що дозволяє пристроям Windows 10X швидко та безпечно запускати всі існуючі 32-бітні та 64-бітні програми.

Спрощений інтерфейс

Аплети в системному треї, надбудови провідника і деякі інші функції десктопної версії працювати не будуть. Все інше — робота з вікнами і буфер обміну — візуально не зміниться.

Коли з’явиться нова ОС невідомо.

Джерело mspoweruser
Не пропустіть