Windows 10 запозичила одну з родзинок iPhone. «Зайві» додатки зникнуть, але не зовсім

Microsoft тестує функцію архівування додатків.

Компанія Microsoft продовжує удосконалювати операційну систему Windows. Ведеться робота і над способом, за допомогою якого ОС управляє додатками.

Тематичний ресурс WindowsLatest звернув увагу на нову функцію, яка стала доступна в деяких системах з тестовими збірками Windows 10 в учасників програми Windows Insiders. За словами джерела, вона нагадує одну з «найкорисніших» функцій iOS, мобільної платформи Apple, використовуваної на iPhone.

На даний момент, якщо користувач Windows захоче звільнити простір на комп’ютері, йому доведеться повністю видалити додаток, включаючи всі супутні дані. В результаті, якщо користувач передумає і вирішить повернути додаток, то його доведеться знайти в магазині Microsoft Store або на сайті, звантажити і провести всю процедуру встановлення. При цьому зазвичай робота починається «з нуля», без збережених раніше даних.

Свіже нововведення Windows надає спосіб управління додатками «в стилі» iPhone. У тестових збірках ОС з’явилося нове налаштування Archive apps (Архівувати додатки), яке включене за замовчуванням.

Коли вона активована, Windows 10 автоматично архівує додатки, які рідко використовуються, зберігаючи пов’язані з додатком файли і налаштування. Якщо користувач захоче повернутися до такого додатку, система автоматично завантажить і встановить його, а потім запустить наче його й не архівували.

В описі говориться: «Щоб зберегти простір і трафік, додатки, які не використовуються часто, будуть автоматично архівувати. Ваші файли і дані збережуться. Наступного разу, як ви запустите заархівований додаток, система під’єднається до інтернету для відновлення повної версії (якщо вона доступна)».

За бажання, функцію автоматичного архівування додатків можна і відключити.

Не пропустіть