Windows 10 чекає велика зміна користувацького інтерфейсу

Microsoft готується до переходу на Fluent WinUI

Компанія Microsoft декілька днів тому випустила оновлення Windows 10 з номером збірки 20197 для учасників програми тестування Windows Insider в каналі для розробників (Dev Channel). У ньому знайшли підтвердження змін дизайну ключових компонентів ОС.

На «докази» звернув увагу тематичний ресурс WindowsLatest. Автори виявили відсилання на WinUI для меню «Пуск» і центрі повідомлень (Action Center).

Судячи з файлів бази даних Microsoft Program Database в збірці 20197 компанія вже проводить внутрішнє тестування нового дизайну для цих ключових функцій ОС: WinUIOnDesktop, WinUIDesktopActionCenter, WinUIDesktopStartMenu

WinUI – це наступне покоління платформи призначеного для користувача інтерфейсу для Windows, Windows 10, Windows 10X і складних пристроїв на зразок Surface Duo. Microsoft вже підтвердила, що WinUI можна використовувати для оновлення програм Win32, а також створювати нові додатки Win32 або UWP (Universal Windows Platform) з використанням нових принципів.

На даний момент меню «Пуск», центр повідомлень і інші елементи дизайну Modern написані на XAML і використовують компоненти Windows.UI.XAML. Нові дані вказують, що Microsoft може дозволити меню «Пуск» і центру повідомлень використовувати компоненти WinUI замість Windows.UI.XAML.

В результаті цих кроків наступні версії Windows можуть отримати округлені кути вікон, кнопок, більше елементів нового дизайну Fluent, який приходить на зміну Modern, а також кілька нових компонентів для користувача.

Не пропустіть