З 15 травня WhatsApp вводить обмеження для користувачів, які не стали оновлюватися. Як стверджує Business Insider, спершу месенджер обмежить доступ до чатів і дзвінків. Цими функціями можна буде скористатися тільки в тому випадку, якщо вам хтось напише. Другий етап – відключення дзвінків, повідомлень і можливості відправляти повідомлення.
Якщо користувач не прийме умови, то через кілька тижнів його профіль буде просто заблокований. При цьому WhatsApp обіцяє не видаляти аккаунт – він розблокується відразу, як тільки його власник оновить месенджер.
Чому WhatsApp пішов на такі заходи?
8 лютого месенджер оголосив про нову політику конфіденційності. Згідно зміненими правилами, особиста інформація користувачів WhatsApp з цього моменту повинна була йти на сервери Facebook і Instagram (Цукерберг володіє всіма трьома сервісами).
Аудиторії це не сподобалося. Причому настільки, що люди почали масово покидати месенджер. За пару тижнів виросли завантаження у найближчих конкурентів – Telegram і Signal. У відповідь на це WhatsApp тимчасово призупинив оновлення політики конфіденційності. Але тепер підходить черговий термін. Керівництво месенджера налаштоване рішуче.
Яка інформація буде йти в Facebook?
Чи означає це, що Facebook тепер буде знати, про що ви спілкуєтеся з друзями в WhatsApp? Адміністрація месенджера запевняє, що листування дивитися не планує. Крім того, навіть ваше місце розташування збережеться в таємниці.
«У нас немає доступу до даних про місцезнаходження, тому ми не можемо надати цю інформацію Facebook – і не робимо цього. Нам необхідні ваші контакти для надання наших послуг, але ми не ділимося ними з Facebook », – пояснює WhatsApp.
Тоді яка інформація буде йти з месенджера в соцмережу? І навіщо вона потрібна Facebook? Швидше за все, це будуть знеособлені відомості, за допомогою яких соцмережа зможе найефективніше показувати вам рекламу. Навряд чи Цукербергу цікаво читати ваші сімейні чати. А ось аналізувати поведінку в месенджері – цілком.