WhatsApp, що належить компанії Meta, готується запропонувати крос-платформний обмін повідомленнями. Це означає, що користувачі WhatsApp незабаром зможуть безпосередньо спілкуватися з користувачами таких додатків, як Telegram або Signal.
Протягом останніх двох років WhatsApp розробляв технічне рішення для такої інтеграції, забезпечуючи при цьому дотримання суворих стандартів наскрізного шифрування.
Хоча ця зміна пропонує більше можливостей для обміну повідомленнями, вона не була ідеєю WhatsApp. Це радше обмеження для компанії, принаймні на даний момент, оскільки нещодавнє законодавство ЄС визначило Meta технологічним “воротарем”, зобов’язавши WhatsApp відкрити свою комунікаційну платформу в шестимісячний термін.
Зараз WhatsApp описує, як буде функціонувати інтероперабельність обміну повідомленнями з наближенням дедлайну. Спочатку основна увага буде приділена базовим функціям, таким як обмін текстами, зображеннями, відео, голосовими повідомленнями та файлами між окремими користувачами.
Більш просунуті функції, такі як дзвінки та групові чати, будуть розгорнуті пізніше. Але що більш важливо, користувачі повинні активно підключатися до цього крос-платформного обміну повідомленнями, щоб уникнути потенційного “спаму та шахрайства”, – каже Дік Браувер, технічний директор WhatsApp.
Користувачі, які підключаться до цієї послуги, бачитимуть розмови, отримані з інших платформ, в окремому розділі “сторонніх чатів” у WhatsApp.
Аналогічно, додатки для обміну повідомленнями, які бажають підключитися до WhatsApp, повинні будуть підписати угоди та дотримуватися умов Meta. Отже, для повної реалізації цієї функції, безумовно, знадобиться час, але детальні плани очікуються в березні.
Мета інтероперабельності досить проста – вам не доведеться переходити з одного додатка в інший, щоб залишатися на зв’язку з людьми, незалежно від того, яку платформу для обміну повідомленнями вони обирають.
В ідеалі це могло б навіть означати спілкування між WhatsApp і Telegram, або Signal, або навіть iMessage. Однак технічні проблеми та проблеми безпеки, пов’язані з підключенням великих зашифрованих додатків для обміну повідомленнями, є досить значними та непростими.
Тож, попри активну підготовку компанії, для того, щоб крос-платформний обмін повідомленнями став доступним для пересічних користувачів, знадобиться час. Ми очікуємо, що офіційні подробиці про функціональну сумісність у WhatsApp з’являться найближчим часом.