Виявлено новий спосіб виманювання грошей користувачів WhatsApp

Вчора, 15 травня, команда розробників популярного месенджера WhatsApp таки оновила користувацьку політику сервісу, чим були обурені багато користувачів. Через це з’явилася велика кількість нових шахрайських схем, спрямованих на виманювання грошей у користувачів WhatsApp.

У користувачів WhatsApp, переважно пенсіонерів, з’являються повідомлення про те, що WhatsApp стає платним вже з 15 травня, і щоб уникнути цього, слід перееслати повідомлення 10 контактам. Кожне SMS буде коштувати 0.01 євро. Пояснюється це тим, що “WhatsApp таким чином побачить, що ви активно використовуєте сервіс”.

Що цікаво, компанія Facebook, якій належить сервіс WhatsApp, використовує схоже “залякування” проти своїх користувачів, натякаючи на можливу втрату доступу до сервісу, якщо користувачі не дадуть доступ на збір даних. Це було зроблено через нові правила конфіденційності у iOS 14.5.

WhatsApp, звісно, не став платним і у компанії не планують зробити щось подібне. Вже вчора користувачам почали приходити повідомлення про те, що функціональність з часом стане обмеженою, якщо не прийняти нові правила. Щоправда, це не відбудеться у всіх одночасно.

Не пропустіть