Винайдено новий спосіб виробництва літій-іонних акумуляторів, що подвоює їх ємність

Вчені австралійського Інституту граничних матеріалів Декіна (Deakin University) представили технологію, за допомогою якої можна значно підвищити ємність літій-іонних акумуляторів. Примітно, що виробництво передбачає використання промислових полімерів для створення електролітів.

Найчастіше при виготовленні сучасних літій-іонних акумуляторів застосовуються рідкі розчинники, що робить їх, з одного боку, ефективними, з іншого – небезпечними. Австралійські розробники запропонували використовувати альтернативний твердий електроліт.

Крім того, що його застосування дозволить зробити акумулятори більш безпечними, він дозволяє вдвічі збільшити ємність батарей. Сьогодні максимальна щільність літій-іонних АКБ становить 250 Вт на один кілограм. Наприклад, акумулятори з такою щільністю встановлені в електромобілі Tesla Model 3.

Запропонований спосіб виробництва елементів живлення нового покоління дозволить підвищити їх щільність до 500 Вт/кг. Одним словом, при колишніх габаритах нові акумулятори зможуть працювати в два рази довше. В якості електроліту було запропоновано використовувати твердий полімерний матеріал, що запобіжить загорянню батареї в разі пошкодження або перегріву.

Зараз нова технологія проходить тестування і в разі успіху буде взята на озброєння провідними компаніями-виробниками акумуляторів.

Джерело Joule
Не пропустіть